Є села, які мають достатню кількість коштів, щоб надавати ці послуги. Наприклад, село Софіївка Золотоніського району, яке має чималу кількість об’єктів бізнесу і достатньо фінансового ресурсу. Беремо інший варіант – село, яке на сьогодні не має відповідного ресурсу, але може його отримати, якщо здійснить певні заходи оптимізації, збалансує свої доходи та видатки: скоротить роздуті штати та проведе нову нормативно-грошову оцінку землі і затвердить нові ставки місцевих податків на землю та нерухомість. Після деяких змін це село зможе стати самодостатнім. Є й третій вид громади, яка при жодних обставинах не зможе забезпечити себе. Це села по 100-200 хат. Проаналізувавши цю інформацію необхідно було розробити транспортну, освітню схеми та схему охорони здоров’я.
Наприклад, при об’єднанні п’яти сіл слід було визначити, що у цьому селі залишаємо школу, у цьому амбулаторію, тут садочок, а там сільраду і клуб з бібліотекою. Усе це мала б об’єднувати транспортна схема. Це надзвичайно важлива реформа. І при грамотному її запровадженні ми отримали б величезну економію коштів. Не можливе існування шкіл, де кількість вчителів більша, ніж дітей. Аналогічна ситуація і з охороною здоров’я. Завдяки реформі ми б перерозподілили ресурс і знайшли б кошти на утримання громад, ремонт доріг, запровадження транспортного сполучення. Це треба було розробити і показати людям. Але ж нічого цього не зроблено.
При об’єднанні громад мають бути чітко прописані договірні стосунки, на яких умовах об’єднуються ці населені пункти. Наприклад, приєднати село Геронимівка до Руської Поляни або до Черкас. Якщо таке село, як Геронимівка приєднається до Черкас, то воно втратить будь-яку можливість впливати на прийняття рішень стосовно своєї подальшої долі. Геронимівка не матиме навіть одного депутата міськради. Вона матиме лише старосту та члена виконкому. Міська рада Черкас може прийняти рішення про збільшення ставок на землю для геронимівців і збільшити їм податки в рази. При цьому міський бюджет отримуватиме усі надходження від цього села, а от чи виділятиме місто кошти для покращення життя селянам – велике питання. Бо в інтересах міськради покращити умови для жителів густонаселених районів, які їх обрали депутатами. Матимемо те саме, що в Дахнівці. Коли люди перекривають дорогу, аби їм пустили громадський транспорт, причому справно сплачують податки до міського бюджету.
Те, що відбувається сьогодні на Черкащині із територіальною реформою – це просто піар-кампанія, яка дуже погано закінчиться. Адміністративна реформа іде від повноважень. Ми говоримо про те, що влада має забезпечувати адміністративні потреби людей. Об’єдналися два села. Хто буде хоронити? Кажуть – староста, який залишиться у селі. То зараз у селі адміністративними послугами займається до п’яти людей – вони оформлюють акти громадського стану, субсидії, займаються мобілізацією, землевпорядні послуги. А тепер виходить, що й усі ці послуги надаватиме один староста. Виходить, що якість цих послуг зменшиться в рази. То навіщо робити таку систему?
Для затвердження проектного плану територіального об’єднання громад на минулому пленарному засіданні сесії Черкаської обласної ради не вистачило два голоси. Зараз іде обробка депутатів, щоб наступного разу цих два голоси знайшлося. Якщо запропонований план буде проголосовано, це дуже сильно підірве позицію влади. Сьогодні людям пообіцяли, що вони прийматимуть самостійно рішення про об’єднання, а фактично їх навіть до відома не поставили, як їх громади планують об’єднувати.
Павло Карась, екс-заступник міського голови Черкас.
* передрук з сайту "Вечірні Черкаси".
Коментарі
"По сути.." по сути Паша уже лет 15 чешет языком, и вроде как злободневно, а вот реального результату - 0 /НОЛЬ/.
Суть в том, что он звездобол, каких много. Но эти многие просто звездоболы, а он за хочет с оплатой за счет городского бюджета.
Вот увидите, эта артподготовка прелюдия к его очередной попытке занять место в горисполкоме. Он же врач, пусть идет и занимается лечением геморроя, по специальности так сказать
В цій забавціі багато хто угледів для себе соціальні ліфти для становлення в політиці, або становлення держслужбовця.
Асчому б і ні, народу це подобається, особливо тим хто для надає перевагу цирковим виставам та фокусникам-ілюзіоністам. Але по факту сюжет розвивається в сторону драми, поки що з цьог теж роблять піар. Ті хто піднявся на піраміду навчилися майтерно перетворюють трагедії у власний піар.
Чим скінчиться ? Ніхто в голос не каже, але всі здогадуються, навіть ті хто не може зупинитися...
Стрічка RSS коментарів цього запису