Якщо ж до карантину вам було складно провести разом навіть вихідні, тому що починала зростати напруга, то зараз іскрити буде щосили. Сьогодні в Китаї спостерігається сплеск розлучень (навіть наклали обмеження за кількістю розлучень в день, і їх може бути не більше 10 в одній інстанції за один день). Адже те, що могло довго збиратися, досягло кульмінації під час вимушеного спільного проведення часу. І ось те, що ви вважали в партнері трохи дратівливим, доводить до сказу в лічені секунди.
Річ у тім, що коли ми дуже багато часу проводимо з однією й тою самою людиною під замком, наші різні потреби нікуди не діваються. Ключове слово – різні! Тобто задовольнити їх усі з однією людиною в принципі неможливо. І не важливо, наскільки партнер гарний. Якщо ж стосунки напружені, це, як правило, означає, що є вже низка накопичених незадоволених потреб і почуттів, із цим пов'язаних. І адресат всього цього цілодобово з вами на одній території.
Саме тому зараз вкрай важливо організовувати собі можливість розрядки того, що накопичується. А накопичуватися буде автоматично. Адже звичні способи перетравлювати напругу (у вигляді регулярних прогулянок, зустрічей з друзями, високої рухової активності тощо) зараз недоступні. По суті, ця напруга створює щоденний стрес, з яким треба якось справлятися.
То чим же можна собі допомогти?
- Фізичні вправи: це саме те, що на рівні фізіології допомагає завершити цикл стресу і відчути полегшення.
- Співати, танцювати, стрибати: це теж види активності, які допомагають впоратися з напругою. Якщо ви при цьому ще володієте самоіронією, то всіляко дуріти й пустувати – теж може стати чудовим способом знімати напругу.
- Робити щось своїми руками: ліпити, малювати, плести, вишивати тощо. Ці активності занурюють нас у процес тут і зараз і, тим самим, допомагають впоратися зі стресом. Це свого роду медитація.
- Медитувати. Якщо ви володієте базовою англійською, спробуйте додаток HeadSpace. Зараз у них відкритий безкоштовний доступ до антистрес медитацій, плюс перший тиждень користування безкоштовно (так ви зможете зрозуміти, чи підходить вам це додаток в принципі).
- Говорити не тільки один з одним, але й з іншими людьми також. Благо, соціальні мережі, скайп та Інтернет дають таку можливість. Надмірна концентрація один на одному в період карантину (в тому числі при наявності кризи в стосунках) створює ще більшу напругу.
- Звертайтеся по психотерапію. Зараз маса пропозицій різних форматів від хороших фахівців (починаючи з індивідуальних онлайн сесій і закінчуючи групами, майстер-класами тощо).
Бережіть себе!
Анна Харченко, психолог, психотерапевт із Черкас
* Допис у фейсбуці.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису