Сьогодні моє місто «преобразилося» до святкування Вечору всіх святих (саме так перекладається «Хелловін»). Торгові центри, крамниці, кафешки, заклади освіти - усе старанно підготовлено в павутині, гарбузах, павуках, чортиках, відьмах... Таке враження, що за популярністю Хелловін не поступається ні Різдву, ні Великодню, ні Новому року.
Ввечері виходжу з роботи і зустрічаю навколо будівлі міської ради (на лавках і на сходах) різновікові тусовки дітей та молоді. Щастя на їхніх розмальованих обличчях не має меж. Відразу видно, що нестерпно чекають на свято. Дехто зі знайомих навмисне сам розмалював і переодягнув свою малечу.
Удень зустрів знайомого, який розповів, що 15-річна донька запитала у нього чи можна розмалювати обличчя з нагоди Хелловіну. На що він сказав, краще б ти до церкви сходила і помолилася. Донька відповіла, що до церкви не модно ходити, на відміну від святкування Хелловіну. Шкодую, що не встиг запитати в знайомого, скільки разів він подавав приклад доньці і разом з нею ходив до церкви і там молився.
Я категорично проти святкування Хелловіну. Я не проти здорових веселощів і розваг, я не проти «чужих» свят, хоч і своїх достатньо, я не проти заробітків для бізнесу. Я проти прикликання у свої домівки і міста нечистої сили, я проти бісівського зодягання і нанесення на свої тіла диявольських символів і знаків.
Дехто Хелловін називає безневинним святом із переодяганням, ляканням людей, вимаганням цукерок, відлякуванням духів, вирізанням гарбуза зі свічкою, для мене ж це свято нечисті.
Бережімо свою душу, тіло й укріплюймо дух!
Ігор Волошин, заступник міського голови в Черкаській міськраді
*Допис з фейсбуку
реклама
Коментарі
Ви справді вважаєте, що це - досі актуально?
Стрічка RSS коментарів цього запису