73321213_1012445562431820_361590857108815872_oЧим відрізняється політикан від державника? Політикан думає про майбутні вибори. Державник – про майбутнє держави.

Зі зміною світу змінюється й формула успіху. Колись достатньо було бути жорстким, рішучим, вольовим, хитрим, підступним, навіть підлим. Що більше таких рис в одній людині, то більше шансів на успіх. Такий лідер завойовував території і підкорював народи.

Але із плином століть все більшу роль для досягнення успіху стали відігравати вже інші якості: дисциплінованість, відповідальність, ідейність. Сильних почали перемагати організовані. А сильних і одночасно організованих почали перемагати організовані та вмотивовані (релігією, патріотизмом тощо).

Але і цього пізніше стало недостатньо. Почали домінувати критичне мислення та винахідливість. Наука і техніка, винаходи новітньої зброї гарантували перевагу навіть у сутичках із переважаючим у чисельності супротивником.

І от поступово настає той час, коли технологічна перевага поступається перевазі… правильно! – інформаційній.

Частина світу заходить в інформаційну епоху. Так, саме частина. Тому, що й досі окремі племена живуть за правилами, що були актуальними понад 5000 років тому. Багато країн живуть за жорсткими релігійними канонами. Успішніші країни ще на стадії технологічного розвитку. А найбільш успішні – у розквіті саме інформаційної епохи. Коли інформація для розвитку суспільства і держави стає перевагою.

Окремо акцентую увагу саме на інформації, яка використовується для маніпулювання свідомістю. Маніпуляція – це намагання викликати у нас відповідну вигідну комусь емоцію. Емоція – це рушійна сила. Викликавши емоцію спотвореною інформацією, ініціатори фейків досягають результатів. І саме суспільства із нерозвиненим критичним мисленням найбільш вразливі до маніпуляцій. Саме вони стають жертвами зовнішнього деструктивного впливу. Нас розділити дуже легко: за мовним чинником, ставленням до релігії, до земельної реформи і вже навіть ставленням до карантину.

А тепер про ситуацію в Черкасах мовою фактів, а не емоцій.

Міський голова Черкас, вочевидь готуючись до провокації, завчасно пішов у неоплачувану відпустку. Рішення про послаблення карантину в Черкасах ухвалював виконавчий комітет. Тому легко говорити про «опір», коли відповідальність, а точніше безвідповідальність – на колективному органі влади.

Рішення виконкому підписав НЕ міський голова Черкас. Питання справедливості цього рішення мер Черкас свідомо не торкався, маніпулюючи в публічній площині «тиском» органів центральної влади.

Місяць тому мер Черкас у відео розповідав підприємцям, «що всіх грошей не заробиш», і закуповував гроби для померлих від коронавірусу. На момент запису цього відео у Черкасах не було зафіксовано жодного випадку зараження коронавірусом. На сьогодні в області 308 випадків інфікування, 9 летальних випадків, 7 із яких – жителі міста Черкаси.

Тоді мер говорив про найскладнішу ситуацію з часів існування всього світу. А сьогодні – передчасно пом'якшує карантин. Інакше як політичною провокацією цю ситуацію назвати не можна.

Якщо влада міста свідомо наражає людей на небезпеку, намагаючись політизувати втому від карантину, а також створює умови для поширення вірусу, то такі дії точно повинні отримати правову оцінку. Питання кваліфікації таких дій варто залишити відповідним органам.

Щодо тез інтерв’ю А.Бондаренка («Українській правді», - ред.):

А.Б.: Жодного разу, хоч ми і сотні мільйонів гривень платили до бюджету, обласна державна адміністрація не дала місту ні копійки протягом трьох років. Так і цей рік.

По-перше: в постанові КМУ №1085, до якої апелює міський голова у багатьох коментарях, чітко йдеться: «... кошти спрямовуються... не більше 20 відсотків на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах». Про невиконання постанови областю мова взагалі не може йти.

По-друге: область взяла на свій баланс дорогу на в’їзді в місто Черкаси зі сторони Сміли. На жаль, до факту трагічної ДТП балансоутримувача цієї ділянки місцеві чиновники знайти не могли. Ми не шукали крайніх і забезпечили фінансування її ремонту у 2020 році на суму майже на 17 млн грн.

По-третє: цього року ОДА спрямувала 30 млн грн на ремонт чотирьох доріг у місті Черкаси. Перелік доріг місто обирало самостійно, щоправда, впродовж останніх місяців тричі його змінювали. 30 млн грн обіцяли – їх виділили.

Щодо втрати місячних надходжень до бюджету – ні про які 100 млн грн мова йти не може.

ПДФО – основний податок, з якого формується міський бюджет. За квітень місто планувало отримати 185,6 млн грн ПДФО, отримало – 158. Минулорічний план за аналогічний період – 160 млн грн. Мінус – 27,6 млн грн, а не 100 млн грн. ПДФО знизився в основному за рахунок бюджетних установ, зокрема освітніх.

А.Б.: Коли Кабмін прийняв постанову про карантин, і коли у нас перші дні він почав працювати, ми закрили його («Епіцентр») разом з поліцією.

В кожному випадку порушення карантину чи з кожною заявою про порушення карантину треба розбиратися. Поліція має діяти. Однак якщо хтось десь порушує карантин, то це не дає права іншому також порушувати карантин.

І тим паче закликати до порушень та створювати умови для того, щоби вірус поширювався цілими містами. Патрульною поліцією в перші дні карантину був складений адміністративний протокол за ст. 44-3 КУпАП. Зараз він на розгляді у суді.

Від міського голови жодного офіційного повідомлення про порушення правил карантину персоналом «Епіцентру» до поліції не надходило.

Пандемія – це поганий час для політичних ігрищ та з'ясування політичних стосунків. Тому що кожний необережний крок і навіть просто безвідповідальна риторика, що знецінює боротьбу з поширенням вірусу, можуть мати наслідки у вигляді зростання числа інфікованих.

А.Б.: а чому не включили працівників обласної державної адміністрації? Я кажу: «Друзі, тому що ми не включили працівників Черкаської міської ради».

Працівники ОДА працюють переважно дистанційно. А тих, хто в адмінприміщенні, підвозять чергові службові авто ще з перших днів карантину. До мерії з цим питанням ніколи не зверталися.

А.Б.: Із незрозумілих причин Черкаську обласну спеціалізовану лікарню зробили лікарнею для надання допомоги від COVID-19.

У обласній лікарні лікують інфікованих коронавірусом пацієнтів із складними супутніми патологіями. Можливості надати їм кваліфіковану медичну допомогу в міській інфекційній немає, це інша спеціалізація. Тому в квітні обласна лікарня була визначена МОЗом як заклад першої хвилі.

І саме в обласну перевели пацієнтів у тяжкому стані з ковідом із ІІІ міської лікарні, де інфікувалися більше 36 медиків і 24 пацієнта.

Міська влада мала провести розслідування у власному комунальному закладі та вжити відповідних заходів, а не шукати крайніх. Обласна лікарня працює як із інфікованими пацієнтами, так і без вірусу, оскільки розділена на 2 окремих зони. Тому допомогу надають всім, хто цього потребує.

P.S. Використовувати втому від карантину у політичних цілях і нехтувати загрозою поширення коронавірусу – це підлість та абсолютний деструктив, який можна порівняти хіба що з ворожими діями агресора проти українського народу. Тому реакція центральної влади є цілком зрозумілою і виправданою.

Тим паче, коли влада міста почала використовувати риторику, яка дуже нагадує стару політичну гру деяких політиків родом з Донбасу. Сепаруючись від загального для всіх областей карантину, говорити, що «Черкаси будуть чинити опір», – значить грати на тих же емоціях, що і один відомий персонаж, який говорив: «Донбас ніхто не ставив на коліна».

Міській владі варто пам'ятати насамперед про інтереси всієї України, а не гратися на настроях та втомі від карантину, розколюючи при цьому суспільство.

Роман Боднар, голова Черкаської ОДА

* Допис для «Української правди».

реклама

Коментарі  

 
+2 #8 Ганс 07.05.2020 07:50
Боднар а ні політик, а ні державник. Болтун.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #7 1+1 04.05.2020 08:19
Бондаренка не складно розкритикувать і знайти в його текстах купу помилок - бо їх пише напівграмотний з Антени.
А текст для Боднара хтось написав досить старанно, але ну аж занадто великий і з купою зайвої патетики.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-6 #6 Щука 03.05.2020 23:29
Цитую Терези:
За інтелектуальним рівнем полеміки голова ОДА значно сильніший, але мер (теж голова) - нахабніший. Електорат краще сприймає нахабних, а потім чухає потолицю.

Це писав не голова, в полеміку він не може вступити ніяк, бо він не наший. Інтелект самого нижчого рівня, я не винуватий і призначнння ворога.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #5 Только дуэль! 03.05.2020 22:18
За Чёрной Речкой Дахновской канавы у скрромного скита Софрония сможет ответить на вопрос, сможет ли губер, замахнувшийся на кресло мера Черкасс овладеть им своим седалицем.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #4 Любов Майборода 03.05.2020 21:55
Карантином епідемія не припиняється. COVID буде продовжуватись, допоки значна частина людства не отримає природній імунитет або вакцинацію. Це триватиме місяці, що спричинить руйнацію слабкої економіки України, в цьому правий міський голова Анатолій Бондаренко. Вже зараз відбувається зростання смертей від серцево-судинних, онкологічних, ниркових, неврологічних і т.п. захворювань внаслідок відсутності їх лікування. ВЕЛИКА ІНФІКОВАНІСТЬ медиків коронавірусом - серйозна проблема, яку упустив Уряд. Тому акценти мають бути зроблені на відміні карантину для ВСІХ та зосередження уваги і засобів на стані персоналу медичних закладів. Неприпустимо, коли результати ПЛР -досліджень медики отримують на 7-8 день, заражаючи оточуючих. Саме дослідження триває 5 годин. Першочергове завдання обласної влади - створення сучасної вірусолоічної лабораторії для ОПЕРАТИВНОГО тестування.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #3 Баку 03.05.2020 21:51
оце піарщики і раднички накатали текстик пану пановичу. От лише не врахували, що стільки тексту ніхто крім чиновників не читає. Це їм немає що робити, а нормальні люди працюють і їм ніколи стільки букфффф переглядати про те, як пани чубляться
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+12 #2 Терези 03.05.2020 21:45
За інтелектуальним рівнем полеміки голова ОДА значно сильніший, але мер (теж голова) - нахабніший. Електорат краще сприймає нахабних, а потім чухає потолицю.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #1 Там среди пампасов 03.05.2020 21:17
Бегают нэтэли. И ещё один точно такой же "дэржавнык", развалясь в шезлонге и попивая своё любимое "Красное Чилийское" наблюдает за ними и хихикает, паралельное почитывая в "ПРочерке" о бое быков в бывшых своих владениях.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100