22 листопада 2004-го року і 21 листопада 2013-го - це дні, коли українці вийшли на протестні акції і змінили долю країни.
Пригадуєте, як 21 листопада 2004-го року в Україні відбувся другий тур президентських виборів? Тоді обирали між Ющенком та Януковичем. Попри численні фальсифікації під час голосування, ЦВК оголосила переможцем Януковича. Проте після Мирного Майдану Верховний суд визнав результати голосування недійсними. Відбулося повторне голосування і переміг Віктор Ющенко.
День Свободи почали відзначати 22 листопада, адже саме тоді відбулася перша акція протесту Мирного Майдану.
Проте у 2011-ому своїм указом президент Віктор Янукович скасував День Свободи.
У листопаді 2013-го Кабмін фактично призупинив процес підготовки України до підписання Угоди про Асоціацію з ЄС. І за кілька днів 21-го листопада на головній площі столиці відбулася перша протестна акція Євромайдану.
Минуло сім років після Революції Гідності. Виросли нові покоління українців, які про ці події почують від учителів історії. Загалом у нашій державі та світогляді громадян відбулися трансформації, але пам'ять про ті події має залишитися незмінною.
Працювати чесно і відкрито за принципами демократії, допомагати нашим захисникам, родинам загиблих воїнів, шанувати пам'ять про них та їхні вчинки і не зрадити тим цінностям, за які стояли на Майдані - ось про що кожному з нас має нагадувати День Гідності та Свободи!
Слава Україні!
Анатолій Підгорний, голова обласної ради
*допис з "Фейсбуку"
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису