Підбили підсумки виборів до Черкаської обласної ради на основі протоколу тервиборчкому.
З 64 новообраних депутатів 18 - обираються повторно, а ще 5 - вже втретє і навіть вчетверте: Буцько Сергій від ЄС, Кравцова Наталія і Михайло Мушієк від «Батьківщини», Юрій Сегеда - від «Черкащан», Володимир Ніжніков - від «Слуг народу». З-поміж 6 партій, які подолали 5% бар’єр, депутатські мандати розподілилися таким чином: ВО «Черкащани» - 18 депутатів «Слуга народу» - 12 депутатів «За майбутнє» - 12 депутатів «Європейська солідарність» - 9 депутатів «Батьківщина» - 7 депутатів «ОПЗЖ» - 6 депутатів.
Гендерний баланс у новій раді - 30/70 або 19/45, тоді як у нинішній раді лише 10% жінок.
Щодо результатів голосування. Привертає увагу той факт, що, наприклад, що з понад 67 тисяч голосів за ВО «Черкащани» більше 23 тисяч - віддано виборцями 5 округу (Шпола, Звенигородка, Лисянка...) і ще 12 тисяч - 7 округу (Золотоноша, Драбів, Чорнобай). Партію «За майбутнє» підтримали понад 42 тисячі виборців області, і 24 з них - зареєстровані в межах 6 округу, котрий практично співпадає з виборчим округом Антона Яценка (Умань, Монастирище, Христинівка ...), який очолив партію на Черкащині і заводить до обласної ради 6 депутатів із цього округу.
Виборча система та складність процедури розподілу мандатів також має свої результати: серед новообраних депутатів обласної ради Анатолій Ткаченко (ВО «Черкащани») - 10 777 голосів, та Савчук Галина (ВО «Черкащани») - 524 голоси; мандат отримує Олег Куклін («Слуга народу») - 441 голос, і не отримує Андрій Більда («Слуга народу») - 1402 голоси. Відкриті списки не такі вже й відкриті. Але деякі кандидати суттєво «підтягнули» рейтинг партій, які їх висунули.
Серед депутатів обласної ради - два депутати нинішньої міської ради - Юрій Тренкін (пройшов одразу до двох рад - міської та обласної) та Олександр Радуцький.
Хто очолить новообрану Черкаську обласну раду - побачимо вже на перших сесіях, але однозначно це буде компромісна фігура від трьох найбільших фракцій. А може в когось із менших виявиться в рукаві «золота акція»)
Олександра Дем’яненко, кандидатка політичних наук
Коментарі
А що Нам заборонено критикувати, Вона ж критикує Закон та отримує від Держави 15% . Громаді потрібне дослідження наукове, грунтовне , а не ОБС. Нам потрібно адаптувати Закон про політичні партії, щоб на вибір людей був реальним, а не бутафорським.
Згоден з Безграмотним, для кандидатки політичних наук таке підведення підсумків,на підставі даних ЦВК, не систематизоване та не дає відповіді на запитання, а чому такі результати? А Ви пані маєте соцдослідження, по названих ПІБ до виборів? Щоб порівняти та вказати на причини вибору. Якщо вже підписуєтесь кандидат наук, то під матеріалом, що має хоть якість дослідження. Закон нормальний і нічого дзеркало звинувачувати. ..
в переліку обраних депутатів обласної ради такого нема, значить він не пройшов
Стрічка RSS коментарів цього запису