Посівна в Україні через холодну погоду зсувається на кінець березня - початок квітня, заявив у середу, 16 березня, міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

kharkivska_oblast_posivna2018_b3f42_380627031b47972aed824e21d8f96b90_b3f42_resize_free_850_0-741x458

Про це пише «Кореспондент».

«Температурні позначки вночі все ще мінусові, а на півночі та сході досягають -12-10°С. Чому це хороша новина? Погода дає нам можливість акумулювати ресурси, організувати роботи та при цьому вкластися в оптимальні агрометеорологічні терміни. Наше завдання – максимально використати це додатковий час, залучити внутрішню та зовнішню допомогу та оптимально підготуватися до виходу у поле», – наголосив міністр.

Він уточнив, що озимі культури поки що перебувають у стані зимового спокою, тому морози, незважаючи на відносно теплий лютий, не повинні нашкодити їм.

«Кількість вологи у верхньому шарі ґрунту залишає бажати кращого і, швидше за все, до 20 березня чекати опадів не варто. Що ж, нехай це буде наша найбільша проблема», – додав Лещенко.

Глава Мінагрополітики зазначив, що майбутня посівна кампанія може стати найскладнішою і найважливішою за часи незалежної України – йдеться про виживання країни.

Раніше Лещенко розповів про готовність українських аграріїв до посівної, назвавши головною проблемою брак палива.

Нагадаємо, минулого року в Україні зібрали 84 млн тонн зерна. Повторення рекордного врожаю очікувалося і цьогоріч, але через війну посівна на половині території країни опинилася під загрозою.

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко – родом із Христинівщини. Міністром працює з грудня 2020 року.

Фото: perets.media

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100