Повсякденна гігієна ротової порожнини надзвичайно важлива для здоров’я дитячих зубів. Зважаючи на особливості юного організму, батькам важливо правильно вибрати пасту і щітку!
Перед покупкою першої пасти варто відвідати дитячого стоматолога: він огляне зубки малюка та дасть професійні поради. Дитяча стоматологія Веселка у Львові забезпечує юним пацієнтам максимум комфорту, аби в майбутньому вони не боялися лікарів.
Вибираючи зубну пасту, можна орієнтуватися на вікову категорію, що вказано на упаковці. Хорошою ознакою є наявність у складі ксиліту, казеїну, лактоферину, фтору (до 4 років — 200 ppm, до 8 років — близько 500 ppm). Допустимі натуральні ароматизатори: ваніль, м’ята, аніс, евкаліпт.
Також важливо знати, чого не повинно міститися в дитячій зубній пасті. До небезпечних компонентів відносяться діоксин титану, парабени, SLS. Бажано, аби в пасті не було абразивів (позначаються абревіатурою RDA). Для малюків від 5–6 років допустимий вміст жорстких часток не більше 20 RDA.
Якщо в дитини з’явилися неприємний запах з рота, зубний біль чи кровоточивість ясен, в жодному разі не можна пропонувати їй «дорослу» пасту чи ополіскувачі! У такому випадку варто відмовитися від самолікування і звернутися до кваліфікованого стоматолога.
Від народження і до 3 років зазвичай використовують щітки у вигляді силіконового напальчника, який максимально дбайливо прибирає наліт з ротової порожнини, ніжно масажує ясна. Також до 3 років можна використовувати маленькі органічні щітки з м’яким ворсом.
З 3 до 6 років можна обирати будь-яку класичну щітку невеликого розміру. Бажано, аби малюк сам обрав комфортну жорсткість ворсу — так мотивації для чищення зубів буде більше.
Для дітей 7 років і старше підійдуть будь-які щітки, у тому числі електричні. З цього віку також дозволяється використання «дорослих» зубних паст, хоча рекомендується триматися засобів з мінімальною абразивністю.
Якщо дотримуватися цих простих правил, ризик виникнення карієсу у дитини буде мінімальним!
*Реклама
реклама