реклама

реклама Делікат

реклама

ТОВ «НВФ «Урожай» у межах програми реінтеграції «МХП Поруч» допомагає своїм співробітникам-військовим, підтримує їхні родини та створює комфортні умови для адаптації та соціалізації ветеранів-колег, які повертаються з війни. 

Про стратегію повернення військових до повноцінного цивільного життя та роботи на підприємстві наша розмова з одним із координаторів Центру із взаємодії з військовими та ветеранами МХП Сергієм Халупінським.

Сергій Халупінський, координатор Центру із взаємодії з військовими та ветеранами МХП


Поки наш колега служить, дбаємо про його родину

МХП розвиває програму підтримки мобілізованих колег, адже майже 3000 співробітників підприємств компанії пішли захищати Україну та українців.

«Підтримуючи свого мобілізованого працівника, роботодавець підтримує в першу чергу його родину. За працівниками-військовими зберігаємо робоче місце та заробітну плату. Наші мобілізовані колеги знають: поки вони служать, про їхні родини дбають», - розповідає Сергій.

Для родин військових така підтримка цінна.

«Це дуже важливо. Адже поки працівник служить, рідні постійно знаходяться у стресі – не вийшов на зв'язок, нададуть відпустку чи ні, його підрозділ потребує амуніції чи технічного підсилення і як допомогти зібрати. Саме в цей період у родині виникає багато ризиків, на які зреагувати нам під силу», - зауважує Сергій.

РЕБи для українських захисників (на фото Сергій Халупінський, координатор Центру, та Олександр Воскобойнік, директор ТОВ «НВФ «Урожай»)

 

Зокрема, ТОВ «НВФ «Урожай» у співпраці  з Фондом «МХП-Громаді» постійно тримає зв'язок з підрозділами, де служать працівники підприємства, та за їхніми запитами спрямовує на підсилення необхідну техніку й обладнання. Також компанія залишається поруч із сім’ями загиблих та зниклих безвісти: виплачує матеріальну допомогу, надає правову підтримку в пошуках й отриманні пільг від держави.

Допомога військовим частинам (на фото Сергій Халупінський, координатор Центру, та Юрій Романча, заступник директора ТОВ «НВФ «Урожай»)


«Питайте у ветеранів»

Маючи власний досвід повернення з фронту, Сергій наголошує на  комунікаційній складовій адаптації ветеранів. Перші потреби ветерана після повернення – вирішення юридичних питань та відновлення фізичного і ментального здоровʼя.

Сергій Халупінський під час служби на фронті

 

«Війна позначається на кожному військовому, адже люди в один момент змінюють мирну професію на військову. Після повернення наших співробітників, ми в першу чергу запитуємо, чим їм допомогти. Так ми розуміємо потреби працівника та його психоемоційний стан. Зазвичай наші колеги, провівши два роки умовно кажучи «на свіжому повітрі» поза домом, хочуть перший час побути з родинами, відволіктися, перезавантажитися, адаптуватися. Власне, я й сам так зробив після демобілізації. У цьому питанні компанія йде назустріч своїм працівникам і дає їм додаткову відпустку, а наша команда програми реінтеграції «МХП Поруч» тримає з ними постійний зв'язок. Потім працівник проходить розширений медчекап. Якщо у висновку медкомісії не зазначено протипоказань, то він повертається до своєї роботи. Якщо має, то для працівника створюють нове робоче місце. Я не повернувся до своєї попередньої роботи в комунікаціях, оскільки на фронті здобув новий досвід, який зараз дає мені змогу бути корисним для колег-ветеранів, які повертаються до мирного життя. Якщо говорити коротко, то нині основна моя задача – бути поруч з ветераном», - розповідає координатор.

Ігор Перепелиця, ветеран, працівник ТОВ «НВФ «Урожай»

 

Ось конкретний приклад. У ТОВ «НВФ «Урожай» наразі 72 працівники боронять нашу країну від ворога у лавах ЗСУ. 10 працівників повернулися після демобілізації до роботи на підприємство. Зважаючи на рекомендації медкомісії, для одного з них, Ігоря Перепелиці, створили нове робоче місце. До мобілізації він працював трактористом-машиністом сільськогосподарського виробництва, але після поранення не зміг виконувати свою роботу. Тому на підприємстві створили для нього місце «слюсаря-ремонтника», що дає йому змогу комфортно працювати та продовжувати відновлюватися після важкого поранення.

Ветерани повертаються з унікальним досвідом, але вони не вважають себе «особливими»

Вже з досвіду роботи Сергій каже, що колеги-ветерани інтегруються в колективи як і будь-яка людина з унікальним досвідом. Війна – це якраз той унікальний досвід.

«Справді, із фронту повертаються інші люди, ніж ті, що йшли на війну. Армія – це про відповідальність, зрілість, усвідомленість. Потрібен час для того, щоб вони усвідомили, що вони вільні у своєму виборі, що можуть елементарно вволю виспатися, поїсти, а не діяти чітко за інструкцією. Водночас вони хочуть до себе уваги та поваги, а не жалісливого ставлення», - говорить він.

Зокрема, у межах програми «МХП Поруч» ветерани підприємства отримують експертну підтримку щодо лікування та реабілітації, психологічний та юридичний супровід, за потреби перенавчання. Їм пропонують безкоштовно пройти лікування та реабілітацію у Миронівській лікарні відновного лікування. Також для ветеранів, їхніх родин та жителів у громадах присутності ТОВ «НВФ «Урожай» на Черкащині працюють ветеранські хаби.

«Слід зауважити, що після реінтеграції наших колег у робоче середовище, наша комунікація з ними на цьому не припиняється. Адже у ветеранів залишаються їхні потреби. Разом з тим, це наша спільна історія, коли ми одне одного розуміємо з пів слова, підтримуємо та спілкуємося на свої, фронтові теми», - каже Сергій.

Пресслужба МХП

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100