Гарячі номера телефонів

18 травня у київському планетарії «ATMASFERA 360» відбулася церемонія нагородження фіналістів II всеукраїнського конкурсу для учнівської молоді «ЕКОклас», ініційованого Геннадієм Виходцевим, керівником групи компаній «ФОКСТРОТ».

Під слоганом «Твій перший дорослий проект» конкурс об'єднав зусилля дітей, батьків, вчителів і всіх небайдужих у вирішенні екологічних проблем регіонів України. Кількість учасників цього року збільшилася від 20 тисяч до 700 тисяч!


До трійки лідерів у номінації «ЕКОкреатив» увійшли старшокласники 10-Б класу Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3. Із проектом «Думай глобально, дій локально!» черкаські школярі приїхали на свято нагородження до Києва. У рамках конкурсної роботи «Думай глобально, дій локально!» екоактивісти з черкаської СШ№3 взяли участь в акції «Посади ліс», створили відео-кліп із закликом бути ековідповідальними і на власному прикладі продемонструвати, що означає жити екологічно: посадили 11 тисяч хвойних сіянців на 0,5 га лісу; зібрали 5 т 310 кг макулатури, чим зберегли від вирубки 400 дерев, зібрали 6820 пластикових пляшок та 20 кг батарейок, розробили та поширили серед населення міста 460 флаерів «Живи заощадливо»; провели просвітницької роботи серед 600 учнів школи про економне ставлення до електроенергії й питної води.

Другий конкурс «ЕКОклас» продемонстрував значну еволюцію та динаміку результатів: якщо минулого року було отримано 405 проектів, то цьогоріч організатори отримали вже близько 500 конкурсних робіт. Вражаючим є внесок школярів у порятунок довкілля: школярі прибрали від бруду 25 тис. га території, висадили 55 тис. кущів та 112 тис. дерев, заклали 162 клумби і ділянки з лікарськими рослинам,  провели 3240 екологічних агітаційних заходів, виготовили 820 шт. годівниць і шпаківень! Показовим цього року також стало те, що проекти приймалися виключно на електронних носіях та через інтернет – таким чином, жодне дерево не постраждало.

Оцінювання переможців і вибір найкращих проектів здійснювало профільне журі: Ганна Корнієнко, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник лабораторії діяльності позашкільних навчальних закладів Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук; Галина Будаш, асистент кафедри лабораторної діагностики біологічних систем Національного університету «Києво-Могилянська академія»; Олена Мельникова, національний координатор програми SPARE в Україні; Тамара Радченко, завідуюча відділом екології Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України; Олена Милованова, pr-менеджер мережі «Фокстрот»; Євген Щепкін, художник Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України.


Авторів найкращих робіт на церемонії нагородження привітали не тільки організатори, а й партнери - президент міжнародного фонду «Скорочення ризиків» (RiskReductionFoundation) Володимир Костерін, заступник директора Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України Вікторія Тараненко та начальник відділу змісту позашкільної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України Наталія Бєлоглазова.

Організатори подарували школярам-переможцям не тільки візит до Києва на фінал «ЕКОкласу», а й відзнаки та сюрпризи від «Фокстроту» та польського виробника флеш-пам'яті Goodram (партнера конкурсу). А журнал «Единственная» (медіа-партнер конкурсу) подарував вчителям власні подарунки.

Після нагородження на всіх гостей чекав приємний сюрприз: виконання з улюбленими артистами - групою «Авіатор» - легендарної пісні «Трава у дома», у приспіві якої прозвучали слова про «ЕКОклас». А по тому були автограф- та фотосесія з улюбленими селебрітіз, ігри та вікторини, повнокупольне відео «На блакитній планеті» від українських аніматорів, в якому планета Земля представлена у всьому її біологічному різноманітті.

Про це повідомляють організатори.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100