Минулі вихідні на Черкащині, незважаючи на прохолодні ночі, видалися комфортними. Було сухо, середній добовий температурний фон був у межах та дещо нижче кліматичної норми. Вдень повітря прогрівалося до +13+15°, повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.
На більшості площ Черкащини останні ефективні дощі спостерігались 6 вересня, а дефіцит опадів зберігається ще з початку липня (у Звенигородці – з початку червня) і на сьогодні становить 50-55% до норми. Бездощовий період в Черкасах триває вже 35 днів, що спричинили встановлення в більшості районів області високого та надзвичайного класу пожежної небезпеки.
При цьому в Смілі та Чигирині найвищий показник пожежної небезпеки перевищений вдвічі.
Аналіз проб повітря, відібраних лабораторією центру в Південно-західному мікрорайоні по вул. Конєва, в центрі міста та мікрорайоні Дніпровському по вул. Ватутіна, показав, що сьогодні на 7-му годину ранку концентрації оксиду вуглецю в повітрі були на рівні 1 мг/м3, що становить 0,2 гранично-допустимої концентрації.
Тому жителям потрібно не допускати спалювання сухої трави, сміття та залишків рослинності, щоб не провокувати цим виникнення пожеж та забруднення повітря, котрі можуть завдати чимало шкоди здоров’ю людей і навколишньому середовищу!
За прогнозом, наступної доби погодні умови Черкащини визначатиме циклон із заходу. Однак істотних опадів не передбачається. Температура повітря становитиме вночі +2+6º, вдень – +8+13º.
21-22 жовтня, внаслідок впливу атмосферних фронтів, на Черкащині прогнозуються невеликі та помірні дощі. Температура повітря в ці дні суттєво не зміниться. Із 23 жовтня опади припиняться і до кінця поточного тижня очікується комфортна, без опадів погода.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису