Зростання пенсій, доплати людям з інвалідністю, оздоровлення дітей із сімей, що опинилися в скрутних умовах — в перший робочий тиждень нової сесії народні депутати потурбувалися про допомогу тим, хто її найбільше потребує.
Завдяки підвищенню мінімальної зарплати Пенсійний фонд додатково отримає 1,7 млрд грн. Адже з 1 вересня мінімалка зросла на 277 грн — до 5 тис. грн.
За словами голови партії «Слуга Народу» Олександра Корнієнка, в бюджеті вдалося акумулювати додаткові кошти за рахунок різниці між закладеним у кошторис і реальним обмінним курсом гривні. Це дало змогу раніше підвищити мінімальну зарплату, хоча вона повинна була лишатися на рівні 4723 грн щонайменше до кінця року.
«Це не популізм — просто підняти й усе, незрозуміло, за рахунок яких джерел… Долар у бюджеті був закладений по одній сумі, півроку був по іншій, і тепер є додаткові гривні в бюджеті», — пояснив Корнієнко.
Доплату вже отримують пенсіонери, старші 80 років. Точну суму наразі не називають, але орієнтовно доплата складе 500 грн.
«Літні люди отримують меншу пенсію. Вони раніше вийшли на пенсію, тоді ставка була нижчою. Уряд пообіцяв, і я дуже сподіваюся, що це буде в бюджеті на наступний рік — додаткову доплату для тих, кому за 75 років», — розповіла заступниця голови парламентської фракції «Слуга Народу» Євгенія Кравчук.
Упродовж 5 років Україна перейде на електронні трудові книжки. П’ять років — це перехідний період, протягом якого паперові документи потрібно буде оцифрувати. За бажанням стару книжку можна буде залишити на руках.
Надбавки за догляд людям з інвалідністю з дитинства I групи зростуть удвічі. Народні депутати ухвалили законопроєкт, який підвищує такі надбавки з 75 до 150% прожиткового мінімуму. Також зросте підтримка інвалідів з дитинства II та III груп, які потребують стороннього догляду — з 15 до 75%.
«Важливе рішення. Добре, що держава пам’ятає про інвалідів з дитинства та підтримує їх. Адже вони з дитинства стикаються з проблемами, які звичайні люди навіть не помічають. Вони вимушені шукати засоби якось компенсувати те, чого лишила їх природа. А це завжди потребує додаткових витрат (на лікарські засоби, побутові потреби, особливі послуги). Думаю, що потреби людей з інвалідністю, а тим більше з інвалідністю з дитинства, більші, ніж у звичайних громадян, тому вони, як ніхто інший, потребують підтримки від держави й кожного з нас», — вважає майбутній кандидат на посаду міського голови Херсона Юрій Кирилов.
Додатково 322,5 млн грн на підтримку українців, які втратили роботу через коронавірус, виділять до кінця року. Відповідний законопроєкт ухвалили народні депутати. Гроші спрямують на навчання безробітних, адресну допомогу, допомогу на відкриття власної справи та компенсації роботодавцям.
Відтепер діти-сироти зможуть жити в прийомній сім’ї чи дитячому будинку сімейного типу до 23 років. Раніше, якщо дитина не навчалася у вищому або професійно-технічному начальному закладі, таке право вона втрачала у 18. Депутати підтримали ініціативу 340 голосами. На сьогодні йдеться про 23 дитини, наступного року їх буде 29.
На оздоровлення дітей цьогоріч додатково спрямують 80 мільйонів гривень. Можливість поїхати на море або в Карпати матимуть майже 20 тисяч маленьких українців з сімей, які живуть у складних умовах. До того ж це дозволить підтримати вітчизняні заклади відпочинку, які цього року через пандемію коронавірусу втратили прибутки.
реклама