реклама
Будівельна компанія надія

Прочитавши цей заголовок, наш читач може дорікнути, що ми порівнюємо «мокре» із «м'яким» — і матиме рацію. Зовсім необов'язково, що дороге вікно буде якісним. І навпаки, низька ціна не завжди ознака низької якості. У цій статті розберемося, що відрізняє якісне вікно від неякісного і від чого залежить його ціна.

Як оцінити якість вікна

Як будь-яка якісна річ хороше пластикове вікно:

 • ефективно виконує свою функцію — захищає дім від холоду та вуличного шуму,  освітлює приміщення, при необхідності служить для провітрювання;
 • зручне в користуванні — для відкриття стулок не потрібно докладати силу, кут відкриття стулки регулюється і т.п.;
 • невибагливе в обслуговуванні, легко миється;
 • довговічне.

Для вікон у житлових приміщеннях рекомендується використовувати пластиковий профіль класу А. Світлостабілізований полівінілхлорид, зовнішні стінки завтовшки 3 мм, сталеве армування, довговічна і не вицвітають ламінація — ось ознаки якісного ПВХ-профілю, такого, як, наприклад, профільні системи VEKA.

Виготовити якісний ПВХ-профіль складно. Технологія виробництва включає безліч процесів і операцій; контролюється не тільки якість кінцевого виробу, але також параметри напівфабрикату на проміжних етапах.

Компанія, що виготовляє вікна, профіль і фурнітуру закуповує, а склопакети виробляє сама. Характеристики склопакетів повинні відповідати ГОСТу.

Якість кожного компонента вікна — профілю, склопакета і фурнітури — має бути підтверджено сертифікатами та гарантійними зобов'язаннями.

З чого складається ціна пластикового вікна

Вартість вікна залежить від його розмірів, конфігурації та комплектації. Розміри вікна залежать тільки від розмірів віконного отвору — покупець не може вплинути на цей параметр, якщо тільки він не вирішить змінити безпосередньо віконний проріз. А ось конфігурацію вікна та його комплектацію можна вибирати:

 • кількість стулок та спосіб їх відчинення — глухі, розпашні, поворотно-відкидні та зсувні;
 • конфігурацію склопакету — ширину, тип скла, тонування та ін.;
 • запірні механізми — звичайні або зламостійкі;
 • ручки та за необхідності додаткові замки;
 • аксесуари — жалюзі, сітки, пристрої для провітрювання та ін.

В ціну вікна входить вартість обраного ПВХ-профілю. Так, широкий енергоефективний профіль Softline 82 коштує дорожче, ніж такий самий зовні Softline. Однак ця різниця в ціні обумовлена ​​його більш високими теплоізоляційними властивостями — при установці в приватному будинку з автономним опаленням ці витрати окупляться, і це треба враховувати.

На вартість вікна впливають декоративні елементи. Всі профільні системи випускаються в простому білому виконанні. Якщо вам подобаються вікна з ламінованого профілю, які виглядають як дерев'яні або металеві, ви можете їх замовити, але ламінація збільшує ціну вікна. При цьому вона ніяк не впливає на довговічність і інші споживчі властивості конструкції.

Наші рекомендації

 • Якість вікна залежить від якості його компонентів — замовляючи вікна, попросіть у продавця сертифікати на профіль і фурнітуру.
 • Ціна вікон в різній комплектації різниться, тому доцільно розглянути кілька варіантів та вибрати найбільш прийнятний за співвідношенням ціна-функціональність.
 • Якщо в процесі експлуатації вікна виявиться брак, його повинні усунути по гарантії — перевірте, щоб в договорі був цей пункт.
 • Врахуйте, що проблеми можуть виникати також через помилки в монтажі. Доцільно замовляти виготовлення вікон та їх встановлення в одній віконної компанії, наприклад, в одного з партнерів VEKA у вашому місті — в такому випадку ви отримаєте єдину гарантію і на вікно, і на монтаж.

*Реклама

реклама

Коментарі  

 
-1 #2 читач 11.10.2021 23:23
Хоть би без помилок писав! Янукович №2, він теж справжній "профФесор".
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #1 Да что там те окна 11.10.2021 12:52
Давеча, на праздновании 100 летия черкасского пединститута, выступая с высокой трибуны один проффесор жаловался, что сегодня в дешёвых учебниках по математическому анализу вместо натуральных логарифмов используются логарифмы, идентичные натуральным.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
реклама

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ