Святиня, до якої повинен здійснити паломництво кожен християнин хоча б раз в житті прибула на Черкащину, до Свято-Михайлівського собору (по вул. Ільїна, що в Першотравневому парку). Її привіз Архімандрит Нектарій (Антонопулос), настоятель грецького монастиря Преображення Господнього Стигмата.
– Частинка хреста господнього, яку нам привезли, найбільша в Європі. Звісно, найбільша частина в світі знаходиться в Єрусалимі. Є легенда, що сам хрест господній знайшли константинопольська імператриця Олена зі своїм сином Костянтином. Але вони знайшли ще й ті два хрести, де було розіп’ято розбійників, поряд з Ісусом. Щоб зрозуміти, який хрест – потрібний на всі три хрести поклали по мертвій людині. На Ісусовому хресті людина ожила, – розповідає популяризаторка Святого Луки на Черкащині, яка допомагала тому, щоб хрест привезли до України, Галина Компанієць.
Цю святиню майже 9 століть нікуди не вивозили з монастиря. Лише кілька разів назад грецькі священики кілька разів привозили хрест до Росії та України, у вдячність за популяризацію Святого Луки. Цього разу греки привезли хрест, приємно здивовані досягненнями черкащан у популяризації Святого Луки, якого поважають і знають в Греції так, як в Україні Миколу Чудотворця. Цьому святому незабаром встановлять пам’ятник в с. Деньги Черкаської області.
Святий Лука був архієпископом та одним з найвидатніших хірургів 20-го століття. Багато хірургічних досягнень, які зараз лише втілюють хірурги, вже використовував Лука Войно-Ясинецький. Подейкують, що трапляються історії, коли віруючі, які просять допомоги в цього святого, і страждають хворобами, які потребують хірургічного втручання, стають свідками справжнього чуда. Вони прокидаються зранку і знаходять в себе на тілі шрам від операції. А лікарі потім питають: «хто це вам так віртуозно зробив операцію?».
– Доторкнувшись до хреста можна зцілити тіло і душу. Навіть якщо людина не віруюча. Побачить чудо – повірить! – впевнені Світлана та Геннадій.
Хрест пробуде в Черкасах до 1 жовтня. Його побачать і в інших містах Черкащини. Далі святиня поїде до Чернігова, потім – до Житомира.
Раді такій святині і віруючі. Натовп бажаючих доторкнутися до хреста не кінчається аж до закриття церкви. Задля безпеки святині, коли поряд немає священника, хрест тримає за срібну підставку охоронець. Не відпускаючи.
Вікторії Черемис
реклама