Катерина – молода мама. Вона з Лисянщини, але війна застала її в Умані, де вона жила останнім часом. Коли окупанти 24 лютого завдали удару і на території Уманщини, вона взяла дитину і повернулася в село на Лисянщину, там їй безпечніше. Проте маленькі діти вимагають певних потреб.

65

Памперси, ліки, зокрема, «Еспумізан», дитячі суміші, – це сьогодні стало дефіцитом не лише в селі, а й на всій Лисянщині.

– У нашому селі багато переселенців з дітками, з одного боку, ми допомагаємо чим можемо, плетемо сітки, збираємо продукти. А з іншого боку, маємо самі потреби ,які важко вирішити мамам з дітками. Це деякі ліки, дитяче харчування. Мені знайомі сказали про сайт «Співдія», де я зареєструвала свої потреби, – каже Катерина.

Через два дні керівник співдія-хабу в Черкаській області Володимир Панченко привіз в Лисянку гуманітарну допомогу для Катерини.

– Співдія – міністерський проект. Взагалі, ми почали роботу з Черкаського гуманітарного центру, що при Черкаській міськраді. Зараз розвиваємося по всій Черкаській області, залучаємо водіїв, шукаємо паливо, автомобілі. Тому й створена загальноукраїнська платформа Співдія, де людина може реєструватися і вказувати конкретні потреби.

Володимир Панченко особисто поїхав у райони, щоб на місцях налагодити контакти. Каже, не завжди доцільно буде везти один пакунок одній людині, водночас, є волонтерські центри, де може бути більше одягу, а в інших – більше харчів. Логістика цього допомогла б надавати ефективнішу допомогу більшій кількості осіб. Тож потрібне партнерство з волонтерськими центрами на місцях.

– У нас зараз цілий штаб волонтерів, вони опрацьовують заявки, дивляться, що на нашому складі в наявності, роблять накладну і передають. До слова, важливо, що на сайті можна вказати, чи треба заявку виконати негайно, чи ні. Та й зловживань менше завдяки реєстрації. Звісно, волонтерська робота виснажлива, та хочемо більше допомогти людям, – каже пан Володимир.

Зараз черкаські волонтери потребують найбільше автомобіля – мінівена, щоб розвозити по громадах допомогу (у легкову автівку багато не набереш).

Долучається до роботи і Черкаський правозахисний центр, який пропонує також юридичні консультації.

Тут можна отримати актуальну інформацію про:Роботу державних органів влади; Можливості для населення, яке вимушено покидає свої домівки; Контакти державних органів влади, які можуть допомогти Вам в тій чи іншій ситуації та ще багато потрібної та актуальної інформації. Юристи безоплатно надають консультації та поради.

275085136_108163258489865_1337944024514551656_n

реклама

Коментарі  

 
-2 #2 черный властелин 22.03.2022 01:57
Так бы и написали - реклама Панченко.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #1 Світлана Єніна 21.03.2022 12:51
Добрий день. Доказові лікарі не бачать ефективності в Еспумізані. Особливо під час кольок у дітей. Це злочин виписувати Фуфломіцини в воєнний час. Марна трата грошей і сил волонтерів на пошук таких ліків.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100