Гарячі номера телефонів

Більшість російських журналістів давно перестали служити професії та перетворилися на прислужників злочинного режиму Путіна. Відтак їм не місце у міжнародній журналістській спільноті. Про це в ексклюзивному ефірі України 24 заявив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

“Росія продовжує пропагандистський фронт, вона намагається генерувати токсичні ініціативи і транслювати на весь світ свою  брехню. Але фактично всі заяви крейзі-формату – для внутрішнього споживача. Це заяви для того, щоб тримати росіян у зомбованому стані, щоб не просочувалася правда про війну, щоб підтримувати ідеологію “руського міра”.

photo_2022-03-27_11-29-26

В цивілізованому світі адекватно оцінюють ці безглузді ініціативи, але внутрішній російський споживач не здатен критично мислити і сприймає ці дурниці за чисту монету. Це живить енергію ворожнечі та війни, від якої страждають Україна та українці”, – переконаний він.

Сергій Томіленко розповів, що сьогодні до економічних санкцій проти країни-агресора додалася та набуває популярності ідея вигнання росіян з різних міжнародних організацій, у тому числі журналістських.

З одного боку, зазначив він, НСЖУ підтримує ініціативи уряду, Міністерства культури та інформаційної політики про блокування російських каналів в Європі.

“По урядових лініях іде звернення до Єврокомісії про те, щоб повністю викидати російські пропагандистські канали. На їхнє місце потрібно вводити українські інформаційні ресурси. З іншого блоку, ми постійно перебуваємо на прямому контакті з міжнародними партнерами. Ініціативи НСЖУ підтримують журналістські організації Польщі, Литви, Швеції та інших країн. Абсолютна більшість журналістів та журналістських організацій в Європі підтримують Україну і розуміють українських колег”, – пояснив він.

“Сьогодні Союз журналістів Росії не є членом Європейської федерації журналістів. Також з подачі Національної спілки журналістів України на сьогодні розпочата процедура, ми вимагаємо виключення з Міжнародної федерації журналістів Союзу журналістів Росії. На жаль, ця процедура не є оперативною, оскільки МФЖ включає багато асоціацій, у тому числі з Африки, арабських країн, Латинської Америки. Доволі складний статут, але в червні планується проведення з’їзду Міжнародної федерації журналістів, і ми переконані, що саме європейські колеги будуть допомагати нам позбавити членства в цій організації Союз журналістів Росії.

Наша чітка позиція – що абсолютна більшість журналістів у російських медіа є пропагандистами, вони винні в розпалюванні війни. Якби більшість російських журналістів були проти війни, подавали правдиву інформацію і не обслуговували пропаганду, то ми переконані, що ця війна не була б можливою. Бо спочатку розпалюється ворожнеча, а потім приходять танки, і це підтримує більшість російського населення”.

Сергій Томіленко висловив щире співчуття родинам журналістів, які загинули та отримали поранення від рук російських окупантів на війні в Україні. Смерть журналістки The Insider Оксани Бауліної під обстрілами в Києві області стала вже шостою за місяць цієї жахливої війни. За оприлюдненою інформацією, російські війська скоїли 148 злочинів проти медіа в Україні. Також були вбиті українські журналісти, які стали на захист своєї Вітчизни зі зброєю в руках.

“Російські окупанти свідомо знищують працівників медіа та засоби масової інформації. Це стратегія окупантів: інформаційна та фізична зачистка журналістів та активістів. За їхньою логікою, чим менше свідчень буде про їхні військові злочини, тим менше шансів їх покарати. Триває кампанія залякування, переслідувань, брання в заручники наших колег у Херсоні, Бердянську, Мелітополі та на інших територіях, тимчасово окупованих ворогом. Я щодня телефоную журналістам, редакторам, які змушені переховуватись у знайомих, далеких родичів, аби не потрапити в заручники до окупантів”.

Ключова порада для колег на тимчасово окупованих територіях – не залишатись у своїх помешканнях, виїздити, намагатися себе зберегти, резюмував Сергій Томіленко. Головний нинішній пріоритет – безпека.

Про це інформують в НСЖУ

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100