Гарячі номера телефонів

Черкащанка Тетяна працювала у перукарні, але з початку війни опинилася на роздоріжжі: її роботодавець, закривши в офісі в сейфі всі трудові книги, поїхала за кордон, лишивши Тетяну ні з чим. Не було виплачено залишок коштів, не була віддана трудова книга.

899

– Я чула, що інші мої знайомі, які звільнені з роботи або непрацюючі, отримують зараз, у час війни, допомогу від держави. Та я не ходила в соцзахист чи центр зайнятості, адже, по суті, я працююча людина. Я не могла звільнитися, тож лиш чекаю роботодавця і поки працюю вдома… – каже черкащанка.

Насправді, як кажуть правозахисники, більше працівників нині кидають роботодавців і уїжджають за кордон. Щодо того, щоб роботодавець покинув працівників, такий випадків дуже мало. Та все ж ,якщо це трапляється, роботодавець не до кінця усвідомлює наслідків своїх негативних дій. Про це роз’яснили «Прочерку» у Черкаському правозахисному центрі.

– Якщо людина офіційно працевлаштована і не розірваний трудовий договір, то роботодавець зобов’язана за період простою здійснити виплату. Адже офіційного розривання трудового договору не було! Рано чи пізно роботодавець повернеться. І будь ласка заяву у Держпрацю, проведення перевірки, стягнення середнього заробітку за простій плюс моральна шкода, – пояснили у Черкаському правозахисному центрі.

Водночас, така ситуація лише при офіційному працевлаштуванні. У іншому разі, звісно, можна розраховувати лише на порядність роботодавця.

– Сьогодні у цій складній ситуації, у разі офіційного працевлаштування, можна навіть на вайбер роботодавцю скинути заяву з проханням звільнення. Відповідно, коли роботодавець це прочитає, він зобов’язаний через кілька днів прийняти рішення. І у описаній вами ситуації є нерозуміння ситуації з боку роботодавця. За будь-яких умов у працівника накопичується зарплата. І вона рано чи пізно має бути стовідсотково виплачена. А паралельно законодавством не заборонено підробляти і отримувати дохід, – роз’яснили у Черкаському правозахисному центрі.

Щодо соцдопомоги, то тут варто розуміти, що її отримують ВПО – внутрішньо-переміщені особи. І в них свій порядок, незалежно чи вони працевлаштовані, чи ні. Вони отримують довідку і отримують виплати, навіть за відсутності на руках трудової книги.

реклама

Коментарі  

 
0 #2 Іван 09.04.2022 09:13
І хто ж ця "героїня"?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #1 Перехожий 08.04.2022 19:47
Якщо є сейф, то і є люди які можуть його відкрити.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100