Гарячі номера телефонів

Згідно з дописами на сторінках у соцмережах та інформацією з відкритих джерел, усі народні депутати-мажоритарники від Черкащини наразі перебувають в Україні. Вони працюють у Верховній Раді, займаються гуманітарною допомогою на своїх округах, а дехто навіть взяв до рук зброю. Працюють і місцеві ради, з яких масово зникають фракції партії “Опозиційна платформа — За життя”. Про це повідомляє пресслужба ОПОРИ.

Народні депутати

Представниця партії “Слуга народу”, депутатка від 194 округу Любов Шпак на своїй сторінці у Facebook звітує про роботу у Верховній Раді під час воєнного стану. Зокрема, вона інформує про перелік ухвалених на сесіях парламенту рішень та роботу бюджетного комітету, до складу якого входить депутатка.

11-04-2022_OPORA_Cherkasy_Shpak

Народний обранець від 195 округу, представник партії “Слуга народу” Олег Арсенюк працює з волонтерами у Черкасах та допомагає тимчасово переміщеним родинам.

11-04-2022_OPORA_Cherkasy_Arseniuk

Депутат-мажоритарник від 196 округу, представник партії “Слуга народу” Андрій Стріхарський, вступив до лав територіальної оборони Дарницького району міста Києва, де, як зазначають на сайті Верховної Ради, зайняв активну позицію щодо організації оборони, виготовлення захисних конструкцій та забезпечення побратимів необхідними речами. Також на своїй сторінці у Facebook нардеп звітує про роботу в парламенті. Крім того, неодноразово від початку повномасштабного вторгнення росії він відвідував свій округ та надавав мешканцям гуманітарну допомогу та медикаменти. Зокрема, депутат побував у Корсуні, Городищі, Шполі, Матусові, Млієві та Вільшаній.

11-04-2022_OPORA_Cherkasy_Strikharskyi

Депутат від 197 округу, представник партії “Слуга народу” Віталій Войцехівський на своїй сторінці у Facebook розповідає про роботу на окрузі та у Верховній Раді, а також активно звітує про збір, отримання, перерозподіл і роздачу гуманітарної допомоги. Команда нардепа збирає допомогу для регіонів, постраждалих від бойових дій, а також розподіляє отриману зовні допомогу відповідно до потреб громад округу.

11-04-2022_OPORA_Cherkasy_Voycekhivskyi

Депутат звітує і про отримання за його сприяння міжнародної гуманітарної допомоги із Німеччини та Польщі. Йдеться не тільки про продукти, медикаменти, предмети гігієни тощо, а й про п’ять німецьких пожежних автомобілів та медичне обладнання для лікарні Золотоноші. Всі приймальні мажоритарника, за його словами, працюють у режимі кол-центрів: надають юридичні і психологічні консультації, інформують біженців, спільно з військовими адміністраціями розселяють та забезпечують їх.

Член депутатської групи “За майбутнє”, обранець 198 округу Сергій Рудик, крім того, участі у роботі Верховної Ради, боронить Україну зі зброєю в руках. Нардеп має звання майора резерву і ще у вересні 2018 року уклав контракт із 40 артбригадою ЗСУ на службу в резерві першої черги та пройшов повноцінну військову підготовку командира-артилериста. У серпні 2021-го він проходив військову підготовку вже на базі 73-го морського центру спецпризначення.

11-04-2022_OPORA_Cherkasy_Rudyk

Депутат від 199 округу,  представник партії “Слуга народу” Сергій Нагорняк також бере участь у засіданнях парламенту, проте на своїй сторінці у Facebook розповідає переважно про роботу на окрузі, де цими днями буває доволі часто. Нардеп шукає для військових, призваних із 199 округу, бронежилети, шоломи та тепловізори, домовляється про гуманітарну допомогу для громад округу та лікарень.

11-04-2022_OPORA_Cherkasy_Nagorniak

Також він відкрив чергову приймальню у Буцькій територіальній громаді та провів низку зустрічей. Помічники депутата працюють із родинами військових та вимушеними переселенцями, надають їм гуманітарну допомогу.

Обранець 200 округу Антон Яценко, котрий у лютому через розбіжності в поглядах на майбутнє виборчої системи в Україні покинув фракцію партії ВО “Батьківщина”, членом якої був із травня минулого року, звітує переважно про роботу на окрузі. Команда нардепа організовує, привозить та розподіляє гуманітарні вантажі між громадами округу, надає гуманітарну допомогу силам територіальної оборони та переселенцям, забезпечує дефіцитними ліками і медпрепаратами, деяким обладнанням і витратними матеріалами медичні заклади округу та кількох прилеглих районів.

11-04-2022_OPORA_Cherkasy_Yatsenko

Також Антон Яценко звітував про гуманітарні вантажі, відправлені на Київщину та Сумщину. Крім того, команда народного депутата створила спільноту для надання взаємодопомоги в одній із соцмереж.

За даними сайту Верховної Ради, черкаські мажоритарники також стали співавторами 6 зі 184 законопроєктів, зареєстрованих за період із 24 лютого до 10 квітня цього року. Олег Арсенюк, Андрій Стріхарський, Сергій Нагорняк та Віталій Войцехівський є співавторами Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо проведення дистанційних засідань Верховної Ради України.

Андрій Стріхарський, крім того, є співавтором Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо порядку скасування запобіжного заходу для призову на військову службу під час мобілізації або його зміни з інших підстав. Депутат також став одним із авторів змін до Законів України "Про центральні органи виконавчої влади" та "Про правовий режим воєнного стану" щодо забезпечення керованості державою в умовах воєнного стану та співавтором Закону про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.

Віталій Войцехівський долучився до розробки змін до деяких законодавчих актів України щодо реінтеграції та відновлення прав дитини, а Олег Арсенюк — до внесення змін до Закону України "Про географічні назви" щодо декомунізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України.

Місцева влада. Масовий вихід депутатів із ОПЗЖ

Працює в регіоні і місцева влада. 31 березня відбулося засідання позачергової сесії Черкаської обласної ради, на якому депутати ухвалили низку важливих рішень для забезпечення стабільного функціонування області у воєнний час. Серед ключових рішень — підтримка підприємств, закладів охорони здоров'я, установ, що приймають внутрішньо переміщених осіб тощо. Крім того, в обласній раді офіційно припинила існування фракція “Опозиційна платформа — За життя”. За результатами місцевих виборів 2020 року, цю партію в раді представляли шестеро депутатів.

Депутати скерували повідомлення про вихід із фракції ще 25 лютого. Після нападу росії на Україну на сторінці місцевої організації ОПЗЖ у Facebook з’явилося повідомлення про те, що всі представники політичної сили і депутати всіх рівнів виходять із партії. Втім, голова фракції “ОПЗЖ” у Черкаській міській раді Олександр Замирайло заявив про вихід із партії аж 14  березня.

Вже 17 березня Черкаська міська рада в повному складі, тобто разом із чотирма колишніми депутатами від ОПЗЖ, звернулася до Міністерства юстиції України із проханням заборонити через суд діяльність в Україні цієї політичної партії.

А вже 18 березня, з огляду на військову агресію росії та умови правового режиму воєнного стану в Україні, РНБО прийняла рішення призупинити діяльність 11 політичних партій, зокрема парламентської політичної сили “Опозиційна платформа — За життя”. Втім, саме по собі призупинення діяльності партій не є підставою для припинення повноважень депутатів чи розпуску фракцій.

7 квітня депутати найбільшої в міській раді Черкас фракції  “Черкащани” оприлюднили заяву, в якій ішлося про те, що вони “не бачать сенсу в роботі наступного пленарного засідання сесії до того часу, поки голова фракції забороненої партії не оголосить про розпуск фракції”. Власне, на найближчій сесії це повідомлення оголосять із трибуни офіційно.

Останнє ж засідання Черкаської міської ради відбулося у тестовому онлайн-режимі 1 квітня. На ньому були присутні 35 депутатів. В ході засідання вони обговорили нагальні потреби забезпечення життєдіяльності міста. З метою оперативного реагування на виклики у період воєнного стану депутати домовилися проводити щотижневі засідання за участі голів депутатських фракцій, керівників структурних підрозділів міської ради та очільників комунальних підприємств. На найближчий час заплановане проведення засідання міської ради у звичному режимі.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100