32 туї і два тюльпанових дерева посадили у парку «Вікторія» у Берестівці Паланської громади мешканці села та переселенці із Херсону і Чорнобаївки. Разом ці дерева утворюють Алею Міст-Героїв, які вибороли і продовжують виборювати свободу та право українського народу жити в своїй державі і на своїй землі.
Про це з посиланням на Уманщину інформаційну розповідає УманьNewsCity.
Директор школи Олександр Омельченко з перших днів війни приймав біженців. Спочатку із сіл палатської ОТГ, а згодом — Маріуполя, Запоріжжя, Чернігова. Сьогодні тут живуть родини із Херсону та легендарної Чорнобаївки. І саме вони почали втілювати ідею алеї Міст-героїв.
— Я пригадую перші дні війни, мені про це сказали дружина і донька. Потім староста прийшов, щоб поспішали, бо будуть переселенці з Паланки і потрібно усе підготувати. Прийняли 50 чоловік з Паланки — це були люди похилого віку. Вони були у нас десь тиждень. А потім наш заклад перетворився на перевалочний пункт — всі люди, які евакуювалися на Захід, їхали через Берестівець. Були люди з усіх міст, де гаряче. Я багато говорив з людьми і вони розповідали про усе жахіття, — розповідає Олександр Омельченко. — І вже тоді в мене з’явилась ідея, щоб хоч чимось ці міста відзначити. А коли приїхали із Чорнобаївки та Херсону, ми теж багато спілкувалися і так виникла ідея на честь міст посадити алею. До цього підключилися вчителі, Олександр Васильович.
Наталія із Чорнобаївки, розповідає — це достатньо велике селище у передмісті Херсону, де проживають 11 тисяч мешканців, є дві школи і два дитсадка. Селище славетне аеропортом і військовою частиною, де вже 17 разів наші ЗСУ знищували велике скупчення російської техніки і солдат. Тому сьогодні Чорнобаївка знаменита на весь світ.
— Після того як наші території звільнять, ми запрошуємо громаду Берестівця, Олександра Петровича і таку ж алею посадимо у нас в Чорнобаївці — є парк і місце, де посадити. Щоб зробити таку пам’ятну алею, як намагаємось зробити тут, — говорить пані Наталія. — Коли ми сюди приїхали, нас тут дуже гарно зустріли, ми навіть не очікували такої зустрічі і хочемо віддячити за такий прийом, зустріч і турботу про нас. Тому з Олександром Петровичем обговорювали, що ми можемо зробити і виникла така ідея, щоб залишити пам’ять на багато років.
Створенням алеї не обмежаться. Жінки із Херсону і Чорнобаївки мають ще плани — посадити квіти і оформити квітники. А після перемоги у Чорнобаївці обов'язково буде висаджена алея, яка символізуватиме єдність, міцність духу і щирість.
Фото: Уманщина інформаційна
реклама