Гарячі номера телефонів

На виконкомі Катеринопільської селищної ради визначились із перейменуванням вулиць та провулків, які необхідно було декомунізувати. На розгляд сесії винесли такий варіант: провулок Енгельса у Катеринополі запропонували перейменувати на провулок Луговий; провулок Карла Маркса (теж у селищі) на провулок Студінський; провулок Жукова в Петраківці на провулок Яблуневий; вулицю Третяка у Вікниному на вулицю Центральна; вулицю Терешкової в Пальчику на вулицю Миру.

5d02143cee8e1-02ddf2261bb6b24d5f06f703a35ee0ce-xl1

Про це пишуть «Вісті Черкащини».

Варто зауважити, що попри проведені громадські обговорення, не всі мешканці громади таке перейменування підтримали, вважаючи, що дані об’єкти топоніміки мали б отримати імена українських героїв, а не нейтральні назви, ніби в якійсь банановій республіці без державницької ідеології. З погляду патріотично свідомих громадян, провулки Карла Маркса та Енгельса доречно було б перейменувати за аналогією до вже перейменованих відповідних вулиць – на В’ячеслава Чорновола й Сергія Єфремова, вулицю Третяка на вулицю повстанського отамана Чорного Ворона, якого, за однією із версій, Третяк убив, а вулицю радянської космонавтки, депутатки російської держдуми Валентини Терешкової на вулицю Леоніда Каденюка, людини, яка є гордістю української космонавтики. Провулок Жукова – на провулок Героїв України. Варіантів безліч. Але виконком Катеринопільської селищної ради підтримав саме «нейтральні» назви і виніс їх 28 квітня на розгляд третього засідання 21 сесії.

Можна було сподіватись, що депутати проявлять принципову позицію і відійдуть від принципів «нейтрального» перейменування, але не склалося: 17 – за, 0 – проти, 0 – утрималися, 10 – відсутні. На прохання наших читачів публікуємо підсумки голосування.

Отже, пропозицію виконкому одноголосно підтримали всі присутні на сесії депутати усіх фракцій («Черкащани», «Слуга народу», «Батькіщина», «Європейська солідарність», «За майбутнє»): Володимир Коваленко, Надія Гордієнко, Галина Дерикіт, В’ячеслав Зайченко, Віталій Калиушко, Олег Коваленко, Алла Кравченко, Лідія Мандрика, Ірина Мерзескул, Михайло Морозюк, Віталій Нагорний, Сергій Приходько, Ірина Сівак, Микола Ткаченко, Наталія Цехмістренко, Анатолій Штепан, Галина Янковенко.

Поміж відсутніх значаться: Володимир Андрущенко, Микола Вовкотруб, Олександр Вовкотруб, Іван Гегедош, Анна Жоломко, Юрій Колісник, Мирон Левицький, Олександр Сиваченко, Олександр Трохименко, Олександр Ярмоленко.

Марина Камінська

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100