Іван Подолян, керівник Черкаського інституту міста і підприємець започаткував цікаву дискусію на тему, що послужить сигналом для громадян повертатися з-за кордону?
«Зазвичай відповідь: відсутність повітряних тривог. (Впевнений, що є ще питання доходів та житла, але поки чув тільки про повітряні тривоги) А тепер такі питання:
1. Якщо протягом наступного року кількість повітряних тривог і прильотів буде такою ж як в останній місяць. Залишатися чи повертатися?
2. А якщо періодичні повітряні тривоги і прильоти стануть частиною життя в Україні, як в Ізраїлі, наприклад. Залишатися чи повертатися?» - питає в «Фейсбуці» Іван Подолян.
«Я з малою повернусь після того, як тут школа закінчиться. Думала, що у травні, но ніт. У червні, як виявилось Україна і Чехія підписали домовленість, що навчання тут зарахують в Україні. Тому ми чекаємо», – пише Kate Chmelyova.
«Думаю, що тривоги - це тепер невід’ємна частина нашого життя, ймовірно надовго, може назавжди. Але ж якщо не я то хто буде працювати? Я розумію людей які виїхали з Сумщини, Харківщини, сходу та інших областей де велись активні бойові дії, дійсно критична ситуація, питання життя і смерті. А от хто поїхав за Черкас, мотиви- для мене загадка, сприймаю це майже як зраду», – пише Константин Фролов.
«Нас і Ізраїль ще рано порівнювати. В них там така система ПРО, що за останній 20 років від ракет загинула 61 людина. Я не знаю, коли буду повертатись. Мізки кажуть, що треба сидіти, поки війна офіційно не закінчиться, скільки би це не тривало. Але орієнтуватимусь на відчуття», - пише Seleznyova Svitlana.
«Думаю, що ті, що виїхали не повернуться. Хіба мізерна кількість. Особливо, після того, як почали мелькати повідомлення "інфляція..., 9 з 10 українців можуть опинитися за межею бідності....etc". Не буду розводити демагогії - всім все зрозуміло», – пише Tatyana Buryak.
«Я думаю багато людей вже не повернеться. Саме тому я не виїжджала, хоча у перші дні дитина мене просила. Для мене страшніше було знову покинути все, бо після «поїду на пару місяців» у 2014 знаю, що це скоріше за все назавжди», – пише Юлія Манастирна
«Повітряна тривога - це необхідність тримати дітей у сховищі (коридорі, підвалі) по декілька годин на день, вдень і уночі. Якими вони виростуть, фізично і психічно? Так, багато хто нехтує правилами безпеки, але не кожна мати готова взяти на себе такий ризик», – пише Natalia Punova.
«Є ще такий момент, що для тих, хто лишився, повітряні тривоги вже буденність. Я не про нехтування, а про те, що більшість людей вже ідуть до безпечного місця спокійно і переважно не відчувають паніки. Коли людина повертається з-за кордону, вона, скоріш за все, знову переживатиме ті само страх і паніку, що й на початку повномасштабного вторгнення. До цього слід бути готовим. Власне, погоджуюсь із тим, що тривоги стануть частиною нашого життя надовго», - зазначає Наталія Рибалка.
«Якщо тривоги стануть частиною життя для усіх без винятку. Зараз маю на увазі школи і садки. Моя донька типу в 1 класі черкаської школи - мабуть за увесь навчальний рік школа нормально працювала 2-3 місяці. В нас то карантин, то ковід, то немає опалення,то канікули подовжено, то війна. Онлайн навчання це знущання. Я вже не кажу про інших батьків, в кого робота офлайн, тому що я працюю вдома віддалено і маю можливість сидіти вдома з донькою. Але діти сидять з телефонами в 4 стінах, ні гуртки, ні школа не працює. Вони вже не в тому віці щоб з мамкою і такими самими парочкою дітей в пісочниці в дворі сидіти. Їм треба режим, спілкування, колектив, гуртки.
Саме тому не розглядаю повернення поки школа не буде нормально працювати не на благо мерії, а на благо дітей в першу чергу.
Так, написала і розумію....що такого чекати доведеться довго...» – пише Tin Lit
«1.Немало людей іхали не лише через тривоги- вірогідність бойових дій ближче до іхніх міст була не низькою, скажімо. Той чинник, що основні бойові діі будуть далі , теж грає психологічну роль. 2. Не дай боже, почастішають прильоти в житлову забудову- шкнси на повернення стрімко впадуть, навіть якщо «статистично» буде низька ймовірність. 3. Якщо прилітатиме туди, куди раніше не потрапляло- так само», - пише Микола Кудрявцев
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису