Презентація двох чисел письменницького часопису «Холодний Яр» за минулий рік відбулася в черкаському Музеї «Кобзаря» Т.Г. Шевченка.
Як зазначив, виступаючи на презентації, голова облорганізації Національної спілки письменників України, доктор філології, професор ЧНУ Володимир Поліщук, часопис виходить з 1993 року. Його засновницею була тодішня голова обласної організації спілки Людмила Тараненко. Зараз уже маємо 62-63 число збірника. Останні років десять «Холодний Яр» друкується двічі на рік. Наразі видання виходить за кошти обласного бюджету.
Створюється часопис у співпраці з облорганізацією Національної спілки художників України: у журналі вміщуються репродукції картин черкаських художників. Один із презентованих номерів присвячений пам'яті художника і поета Ігоря Забудського, який торік залишив цей світ, а другий присвячений відомій черкаській майстрині Олександрі Теліженко.
– Серед художників – немало літературних людей, – зазначив Володимир Поліщук. – Це і Микола Бабак і Віктор Олексенко й Іван Бондар.
У журналі є й рубрика «Дебют», де вперше представляють свої доробки Лілія Кобзар, Алла Єфремцева.
У часописах також представлена діяльність творчих літоб’єднань, які діють на Черкащині. В одному з номерів розповідається про «Гірський Тікич», в другому – про об’єднання Олекси Влизька.
Присутні в журналах і мемуарні записи, зокрема, Олекси Кобця, Григорія Донця.
– Коли будете читати щоденникові записи Донця, який працював і в партійних органах, то побачите його відчуття тогочасної дійсності, його трагічну роздвоєність людини, яка за посадою змушена впроваджувати ідеологічні постулати й водночас яка має радикально інші погляди... – сказав Володимир Поліщук.
У часописах можна побачити й багато матеріалів, пов'язаних з нашою історію. Зокрема, вміщена розвідка Марини Павленко, яка аналізує і представляє листування Степана Павленка з уманчанином Андрієм Сторожуком, який був засудженим...
Водночас тут є сучасні твори і Наталії Горішньої, і Валерія Власюка, і Івана Дубініна, і Назарія Вівчарика.
Володимир Поліщук зауважив, що присутньому в залі колишньому редактору «Смілянської газети» Олексію Пухному слід уважніше поставитися до своєї поетичної творчості, тобто творити і публікуватися далі, бо його творчість таки дуже фахова.