Перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко взяв участь в онлайн нараді Української Асоціації районних та обласних рад (УАРОР).
Під час засідання голови обласних рад обговорили представництво органів місцевого самоврядування в Національній раді з відновлення України.
Відтак Сергій Чернов, очільник УАРОР, запропонував представникам областей долучитися до роботи 23 груп, які діють в межах Національної ради з відновлення України. Це дозволить посадовцям брати активну участь у роботі груп і допомагати відновлювати регіони, за які вони відповідають.
Під час наради з кандидатурами визначилися. Ці пропозиції будуть колективно затверджені і запропоновані керівникам груп в Уряді.
Сергій Чернов також прозвітував про діяльність Координаційного центру з територіальної оборони, утвореного Асоціацією. Він запропонував учасникам долучатися до роботи центру. Там можна отримати допомогу й консультацію з багатьох питань, які диктують органам місцевого самоврядування сучасні реалії життя.
- Одне з важливих питань, яке обговорювали - участь представника УАРОР у роботі Палати регіонів Конгресу місцевих і регіональних влад при Раді Європи. Йдеться про інституцію, яка відповідає за посилення місцевої та регіональної демократії у 46 країнах-членах. Є ініціатива від Конгресу з одного боку і самоврядних організацій з іншого про створення Альянсу відновлення України. Країни внесуть дотації у спецфонди цього Альянсу (приблизно по 500 млн євро). За кошти з фондів відбуватиметься відновлення України відповідно до цих напрямків: міжурядовий, міжрегіональний і міжмуніципальний, грантовий. Органи місцевого самоврядування можуть взяти участь у реалізації проєктів по двох останніх напрямках. Ми формуватимемо свої пропозиції подаватимемо їх на розгляд і зможемо отримати кошти на реалізацію. Якщо ця ініціатива справді буде втілена, то матимемо чималі можливості для відновлення нормального життя в нашій країні, - розповів Роман Сущенко.
За його словами, під час наради обговорювали і фінансування з Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР). Йшлося про кілька напрямків:
- короткотерміновий (негайне відновлення інфраструктури та воєнних об’єктів);
- середньотерміновий (відновлення роботи підприємств і створення нових робочих місць);
- довгостроковий (сталий розвиток по галузях).
Окрім того, говорили й про роботу започаткованого в межах УАРОР інформаційно-аналітичного центру, куди зможуть звернутися обласні ради.
Йдеться про те, що можна швидко вирішити нагальні питання, які турбуватимуть представників місцевого самоврядування. Допомагатимуть колеги з інших областей, або ж УАРОР виступатиме з ініціативами вирішення цих питань на рівні держави. Також є навчальний центр, де професійні інструктори допоможуть службовцям місцевого самоврядування вирішувати проблемні ситуації в сучасних умовах, - підсумував результати наради Роман Сущенко і зауважив, що обласні ради - сильний орган. Громадяни делегували сюди своїх представників, тож обласні обранці зобов'язані працювати для відновлення України і залучати для цього всі можливості.
Виконавчий апарат обласної ради
реклама