У Черкасах планують перейменувати вулиці й провулки, частина з яких нині має імена російських діячів. Деяким із них, аби позбавитися від радянської та імперської спадщини, топонімічна комісія пропонує повернути історичні назви, інші ж – назвати на честь відомих українських постатей (пов’язаних, зокрема, і з нашим містом).
Відтак, у зв’язку із початком процесу перейменування в жителів з’являються побоювання стосовно необхідності переоформлювати низку документів та фінансового навантаження. Роз’яснення на найбільш поширені питання надає заступник начальника управління інформаційної політики, секретар топонімічної комісії Олексій Дубовий.
1. Чи потрібно змінювати місце реєстрації («прописку»)?
Чинне законодавство не зобов’язує жителів міста вносити зміни до паспорту, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Перереєстрацію місця проживання особи можна здійснити під час обміну паспорта чи зміни прізвища. Нова назва вулиці не впливатиме на виборчі чи інші права громадян.
2. Як бути у випадку купівлі/продажу нерухомості?
Документи, що засвідчують право власності на нерухомість, залишаються чинними у випадку зміни назви вулиці, на якій вони розташовані.
У випадку перейменування вулиці, на якій розміщена нерухомість, українським законодавством не передбачена необхідність внесення змін до документа про право власності на нерухоме майно, зокрема свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, дарування тощо.
Водночас, у разі потреби, власник майна, стосовно якого відбулися зміни, має право звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін. У документах, які будуть оформлюватись на нового власника, буде зазначена нова назва вулиці. При цьому вартість послуги буде однакова, як для вулиці що була перейменована, так і для вулиці, яка залишилась зі старою назвою.
3. Чи треба вносити зміни до установчих документів підприємств, організацій? Як це зробити та в який термін?
Зміна відомостей про місцеперебування юридичної особи та фізичної особи підприємця підлягає державній реєстрації відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
Перейменування вулиці місцеперебування юридичної особи є зміною місцеперебування юридичної особи, що передбачає необхідність внесення відповідних змін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повідомлення банківських установ і контрагентів про зміну реквізитів у чинних договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо.
Водночас, законодавство не встановлює граничних термінів для проведення зміни відомостей щодо місцеперебування, а отже, суб'єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.
Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів благодійних організацій та юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Наразі, внесення змін до установчих документів юридичних осіб коштує 740 грн. Для фізичних осіб-підприємців 280 грн.
4. Заміна «адресних» табличок на будівлях.
Мешканцям багатоповерхівок не доведеться сплачувати додатково за заміну табличок на своїх будинках, оскільки тариф на утримання будинку передбачає цю статтю витрат.
Згідно з Правилами благоустрою міста Черкаси, балансоутримувачі, незалежно від форм власності зобов’язані слідкувати за тим, щоб житлові будинки мали номерні знаки і покажчики назв вулиць встановлених зразків.
Про це повідомляє сайт ЧМР.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису