Сьогодні у День захисту дітей черкаський гуманітарний центр організував дозвілля для 30 діток, які з батьками переселенцями побували у ГО «Спілка батьків, молоді з інвалідністю «Перспектива», яка отримує фінансування у тому числі із міського бюджету. Там дітки каталися на конях, а потім у Будинку культури ім. І. Кулика мали змогу переглянути виставу про курчатко. Захід відбувся за сприяння заступника мера Черкас, що курує молодіжний напрямок, Марини Гаркавої.
Згадана громадська організація розташована в будинку інвалідів по вулиці Олени Теліги. Під час війни на базі їхньої громадської організації почав діяти центр «Прихисток» для тимчасово переміщених осіб. І наприкінці березня, тікаючи від обстрілів, сюди приїхала пані Олена із Сєвєродонецька. Жінка мала там свій кінний клуб, і, знайшовши однодумців, попросила про допомогу. У Черкасах прихистили не тільки її з батьком, а й 4-х коней, яких вдалося перевезти із Сєвєродонецька. Тож саме на кониках-переселенцях і каталися діти-переселенці.
Після історії Олени до Черкас також перевезла коней і Оксана з Святогорська, що на Донеччині.
– Ми приїхали місяць тому з родиною. Я і двоє дітей. У Святогірську у нас лишилися коні, розповідає пані Оксана. – Тепер це прифронтове місто. Від бойових дій там нас відділяло 2-3 кілометри. Так сталося, що ми відправили 5 наших коней у сусіднє село, а самі евакуювалися. Святогірськ гарне місто. І коні працювали там в туристичному прокаті, трішки займалися іпотерапією. Через війну і шум коні тікали, гуляли самі містом. Ми шукали відчайдушних водіїв, збирали кошти і таки привезли коней сюди. Їх прийняли у цей черкаський центр «Перспектива». Ми познайомилися з Оленою і вона вселила віру, що можна якось спробувати приїхати сюди, тепер знімаємо тут кімнату.
Оксана каже, що приходить мало не щодня до центру, доглядає за тваринами. Нині планує долучатися до розвитку центру, катати діток. На сході у Слов’янську в неї лишилися батьки.
– Поки плануємо бути тут, хоч, звісно, скучаємо за домом. Але там обстріли, відсутність умов, там глушать зв'язок. Тож поки будемо пробувати реалізуватися тут , хочеться долучитися до розвитку реабілітаційного центру, – каже Оксана.
Як ми повідомляли, «Перспективі» було виділено 2,5 га землі на території колишнього полігону для створення реабілітаційного парку для дітей та інших осіб з інвалідністю. Ділянка – поруч із спеціалізованим будинком для родин із дітьми, які мають інвалідність.
«Перспектива» під керівництвом Валерія Гаврілова у співпраці з підприємцями вже має у своєму розпорядженні звичайних коней, завдяки яким усі охочі черкасці зможуть навчатися верховій їзді. За словами Валерія Гаврилова, нині через війну та скруту виникли питання із харчуванням тварин. Тож він вдячний і представникам влади за допомогу центру.
«Наразі у нас закінчується сіно, яке повинно бути в раціоні кожного дня, комбікорма, та ветиринарні препарати. А ще нам необхідно для нових мешканців добудувати навіс від непогоди. Ми дуже хочемо зробити все, щоб ці чудові конячки залишились у нас в місті і стали окрасою нашого Парку іпотерапії та відпочинку, який ми вже почали будувати для мешканців Південно-Західного району і міста.
Дуже просимо небайдужих людей допомогти нам чим хто може: сіном, комбікормом, дошками, технікою, щоб розрівняти ділянку, можливо творчими ідеями та робочими руками, або коштами. Номер картки: 5169 3305 2433 0906 МБФ "Небайдужі"
Ми щиро надіємось, що ця наша паркова зона стане окрасою нашого міста і улюбленим місцем для наших діточок, які вже зараз приходять покататись», – інформує голова Міжнародного благодійного фонду "Небайдужі" Майя Кулик.
Назарій Вівчарик