реклама
реклама

Під крики «Bravissimo» італійці не хотіли відпускати артистів балету Черкаського народного хору, які наприкінці травня вступали на міжнародному фестивалі танців народів світу «La Borgata che Danza». Цьогоріч триденний 30-ий фестиваль був присвячений українській культурі. Зараз черкащани вже повернулися в стіни рідної філармонії і провели підсумкову пресконференцію та відверто розповіли як їх зустрічали в Італії.

Наші артисти показували програму із чотирьох традиційних танців: «Вітальний», «Весняний козачок» з елементами гопака, «Полька-свербилівка» й жартівлива композиція «На лавці». Виступ вразив італійців емоційністю й унікальними хореографічними елементами.

DSC_0813

- Італійці яскраво аплодували після кожної частини, хоч це й не прийнято за етикетом, - пригадує режисерка філармонії Галина Федоряка. - Реакція публіки була настільки яскравою, що нам здалося, ніби показали не 4 танці, а 16.

Площа була заповнена людьми, їх не зупиняв навіть дощ.

- Коли наш колектив переходив із локації на локацію, то люди переміщалися за ними. От наскільки їх вразила наша культура. Вони розповідали, що помітили схожість італійської культури з українською. Я ходила поміж глядачів говорила з ними, то було багато українців, які дивилися виступи зі сльозами на очах і дуже дякували, що змогли побачити тут частинку батьківщини. Маю додати, що українці в Італії зараз згуртовані і також допомагають нашій армії та переселенцям, - розповідає відповідальна за інформаційний супровід нашої делегації в Італії Олена Кононенко-Листопад.

Директор Черкаської обласної філармонії Юрій Федоряка зазначає, що це виступ вони сприймали як можливість довести, що Україна - це європейська держава, яка потребує підтримки світу в цей нелегкий час.

DSC_0797

- Наша танцювальна культура самобутня та неповторна, переконаний, що вдалося це продемонструвати італійцям і більше ніхто не порівнюватиме нашу культуру з російською, не ідентифікуватимуть нас, як один народ. Впевнений, що цієї мети досягли, адже глядачі щиро аплодували після кожного виходу артистів на сцену, - сказав директор Філармонії Юрій Федоряка.

Перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко зауважив, що сьогодні важливо всіма засобами продемонструвати в Італії свою унікальну культуру.

- Під впливом пропаганди деякі італійці вважають українців та росіян одним народом. Нам вдалося продемонструвати свою самобутність і вразити нею італійців. Та це лише перший крок. Ми ведемо перемовини із Францією та Німеччиною аби зробити виїзди і туди. Додам, що сьогодні саме Черкащина показує потужну роботу на культурному фронті. Згадайте нещодавній благодійний мистецький аукціон, який влаштували наші художники для допомоги ЗСУ. І робота в цьому напрямку продовжуватиметься. В нас є що показувати і це треба робити, аби подолати наслідки ворожої пропаганди, - додав Роман Сущенко.

DSC_0771

Довідково: Фестиваль «La Borgata che Danza» проводиться в Італії з 1993 року. Він присвячений традиційним формам музики й танців народів світу. Щорічно одна з країн світу презентує себе на цьому майданчику і у 2022-му провідною темою фестивалю була Україна.

Приїзд черкаського балету частково фінансували самі жителі Беларії. За тиждень до фестивалю під час заходу "Starcon Italia" вони зібрали кошти на перебування нашого колективу в Італії.

Виступ українців в Італії відбувся за підтримки Черкаської обласної ради, Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації, інформаційним партнером виступила Група компаній «Фокстрот».

Виконавчий апарат обласної ради

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100