Гарячі номера телефонів

За перші чотири місяці 2022 року 101 парламентарію припинили відшкодування витрат, пов’язаних із виконанням ними депутатських повноважень.

Понад п’ять мільйонів гривень — таку суму не виплатили народним депутатам від початку 2022 року через прогули засідань комітетів та неучасть у голосуваннях на засіданнях Верховної Ради без поважних причин. За перші чотири місяці 2022 року 101 парламентарію припинили відшкодування витрат, пов’язаних із виконанням ними депутатських повноважень.

Прогульники, які не отримали кошти, є у всіх фракціях і депутатських групах, а також серед позафракційних. Однак найбільший відсоток прогульників від загальної кількості депутатів у фракції серед представників колишньої ОПЗЖ: там майже 66% нардепів від початку року не отримали “депутатських”, пише ЧЕСНО

Протягом усього строку депутатства парламентарію щомісяця відшкодовують витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень. Відповідно до ч. 4 ст. 33 закону “Про статус нардепа”, ці відшкодування він отримує з дня обрання його депутатом. Згідно з ч. 4 ст. 32 вищезгаданого закону, розмір цих виплат відповідає розміру місячної депутатської зарплати.

Враховуючи задекларовані статки окремих народних депутатів, позбавлення через прогули депутатських коштів за кілька місяців суттєво не вплине на їхній рівень життя. Однак Рух ЧЕСНО наголошує, що неучасть депутата у роботі парламенту без поважних причин свідчить про невиконання ним обов’язків, покладених на нього виборцями. З огляду на це позитивний, на перший погляд, ефект від “заощадження коштів” на прогульниках не повинен підміняти реальну мету — мінімізувати прогульництво серед народних обранців.

Регламентний комітет ВРУ також повідомив, що відносно народного депутата від ЄС Михайла Забродського є лист Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного про перебування з 24 лютого 2022 року нардепа у розпорядженні Міністра оборони України. Нагадаємо, що Забродський є генерал-лейтенантом ЗСУ та був командувачем Десантно-штурмових військ у 2015–2019 роках.

Також повідомляється про перебування з 13 березня 2022 року нардепа від групи “За майбутнє” Сергія Рудика на військовій службі. З огляду на цю інформацію Рух ЧЕСНО не вносить цих депутатів до лав прогульників, яких позбавили депутатських.

реклама

Коментарі  

 
0 #2 щука 24.06.2022 18:12
Цитую Рудик:
Который умел считать до десяти.


Дурак.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #1 Рудик 24.06.2022 14:34
Который умел считать до десяти.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100