Вшанування пам’яті «батька» Конституції України, почесного громадянина Черкас Михайла Сироти розпочалося з покладання квітів до меморіального знака нашому земляку-державотворцю, повідомляють у міськраді.

IMG_5328_1

Погруддя встановлене на подвір’ї Черкаського державного технологічного університету. Саме тут навчався й працював проректором з навчальної роботи відомий український політик, народний депутат України другого, третього та шостого скликань, один із творців Конституції України.

Представники міської влади Черкас, керівництво університету й науковці пройшли в навчальний корпус і аудиторію імені Михайла Сироти, де відбувся круглий стіл на тему «Україна. Держава. Конституція».

Вони переглянули світлини та відео тих історичних днів, коли у Верховній Раді приймалася Конституція України. Звучали спогади парламентарів про надзвичайну роль у державотворчому процесі тодішнього очільника конституційної комісії Михайла Сироти. Адже, на їхнє переконання, саме завдяки неординарній особистості нашого земляка вдалося досягти компромісу між крайніми політичними силами тогочасного парламенту. А у вирішальну конституційну ніч Михайло Дмитрович узагалі провів майже добу біля головного мікрофона за трибуною, твердо тримаючи національний курс України.

«Знання біографії кращих синів і доньок України, патріотів-державотворців надзвичайно важливо зараз, коли йде гібридна війна, в тому числі й інформаційна», – наголосив Валентин Лазуренко, проректор з гуманітарно-виховних питань ЧДТУ, доктор історичних наук, професор, який надзвичайно багато зробив для вшанування пам’яті видатних особистостей нашого краю.

На жаль, Михайло Сирота передчасно пішов із життя, загинувши 26 серпня 2008 року в дорожній аварії. За поданням Інституту Національної пам’яті його офіційно названо «батьком Конституції України». А 2020 року з ініціативи міського голови Черкас Анатолія Бондаренка Михайлу Сироті присвоєно звання Почесного громадянина м.Черкаси.

«Переконаний: відзначення дня Конституції впливає на формування українців, – наголосив ректор Черкаського державного технологічного університету, доктор політичних наук Олег Григор, який свого часу був студентом Михайла Сироти. – Ми повинні пам’ятати ті події, надто зараз, коли в нашій державі триває війна. Повинні нести гуманітарну складову для студентів, аби вони були дійсно патріотами держави, шанували наших викладачів-державотворців, почесних громадян міста: Михайла Сироту й Станіслава Губаря. Ми приділяємо цьому таку велику увагу й тримаємо стрій в тилу».

Міський голова Анатолій Бондаренко подякував колективу технологічного університету за згуртованість, проявлену в ці часи.

«Можливо, якби більше було таких патріотів, як Михайло Сирота, В’ячеслав Чорновіл, Василь Симоненко, то ми жили би по-іншому, ще тоді зрозумівши, що імперія ніколи не зупиниться, знищуючи нас як націю, – сказав Анатолій Васильович на засіданні круглого столу. – Зараз нам потрібно гуртуватися разом, вірити у свої сили, працювати для перемоги – на фронті чи в тилу. І я впевнений, що буде мир, ми відвоюємо наші території. Я хочу, щоби наші діти сіли за парти й жили під мирним блакитним небом».

Нині багато матеріалів про Михайла Сироту зберігається і в державному архіві Черкаської області, розповіла директорка архіву, кандидат історичних наук Тетяна Клименко. Архівні працівники закликають людей, які мають цінні матеріали про видатних особистостей Черкащини, приносити їх на зберігання до архіву.

Від ректорату університету прозвучала пропозиція запровадити міську премію імені Михайла Сироти і вручати її в День Конституції кращим патріотам нашого краю. А міський голова Анатолій Бондаренко з нагоди державного свята нагородив подяками кількох викладачів університету.

IMG_5263

IMG_5301_1  

реклама

Коментарі  

 
+9 #1 Дядя Федір 29.06.2022 12:25
Михайлові Сироті - шана та повага, світлая пам'ять достойній людині і політику.
А Толя «батько» чого?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100