Гарячі номера телефонів

У Черкасах запланована реорганізація КНП «Друга Черкаська міська лікарня відновного лікування» шляхом приєднання до КНП «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги». Це відбудеться в рамках наступного етапу реформи медичної галузі міста Черкаси. Для чого це потрібно, та що зміниться для пацієнтів та лікарів, пояснив директор департаменту охорони здоров`я та медичних послуг Черкаської міської ради Всеволод Кульчиковський.

image_2022-06-29_14-02-21

Чому виникла необхідність у проведенні реорганізації?

Укрупнення лікувальних закладів – вимога часу. Спроможність лікарні визначається кількістю підписаних пакетів на надання послуг за програмою медичних гарантій та обсягом медичної допомоги, що надається в межах цих пакетів.

Натомість реорганізація забезпечить збереження послуг разом з наступністю у наданні медичної допомоги, підвищить її якість, дасть можливість медичним працівникам отримувати заробітну плату в повному обсязі відповідно до вимог чинного законодавства.

За існуючим договором із Національною службою здоров`я України, Друга лікарня отримує 1 млн 78 тис грн щомісячно (близько 12,9 млн. грн за рік). При цьому фонд оплати праці в них складає близько 15 млн грн на рік, тобто заклад перебуває у фінансовому дефіциті, що лягає на плечі міського бюджету. Ця ситуація триває вже кілька років і у подальшому може тільки погіршуватися, потрібно буде виділяти з бюджету усе більше коштів.

Тому для того, щоб зберегти послугу людям, і вони не відчули ніяких змін і могли продовжити отримувати паліативну і реабілітаційну допомогу за тим самим місцем розташування, прийнято рішення покласти ці послуги на третю лікарню. Третя лікарня буде здійснювати адміністрування, надавати лабораторні послуги, харчувати цих пацієнтів, і разом з тим збільшить свій потенціал, оскільки пакети другої лікарні автоматично перейдуть до третьої.

Як це повязано зі змінами в медичному законодавстві?

Верховна Рада України ухвалила Закон України № 6306, відповідно до якого Кабмін формує госпітальні округи. В межах госпітального округу передбачається створення лікарень трьох рівнів: надкластерних, кластерних і загальних.

Кабмін розробляє вимоги до лікарень кожного рівня, на підставі яких кожна лікарня буде віднесена до певної категорії. Цей закон надає право Національній службі здоров`я визначати перелік закладів, з якими вона в межах госпітального округу буде заключати пакети на надання того чи іншого виду медичної допомоги. Тобто якщо в межах округу кілька закладів претендують на один і той самий паекет, то НСЗУ визначатиме, де ця послуга надається найкраще, і достатність надання послуги в межах госпітального округу.

Крім того, для лікарень різного рівня визначається певна кількість наданих сервісів, які має надавати ця лікарня для отримання фінансування від НСЗУ. Мінімальна кількість сервісів, визначена для лікарні загального рівня, складає 6.

Друга лікарня має тільки 3 вида сервісів: паліативна (стаціонарна і мобільна) і реабілітаційна допомога. Відповідно вона практично не має шансів увійти в перелік лікарень загального рівня після того, як відповідні зміни у медичному законодавстві вступлять у силу.

Що зміниться для пацієнтів та персоналу лікарні?

Пацієнти Другої лікарні не відчують ніяких змін. Адже послуги з паліативної і реабілітаційної допомоги надаватимуться за тим самим місцем розташування.

Жодного переміщення відділень КНП «Друга Черкаська міська лікарня відновного лікування» на базу іншого лікувального закладу не планується.

Усі відділення КНП «Друга Черкаська міська лікарня відновного лікування» залишаються працювати на своєму попередньому місці.

Що стосується медичного персоналу Другої лікарні, то вони, здебільшого, збережуть свої посади. Трудові права працівників, посади яких планується скоротити в ході реорганізації, повністю захищені.

Відповідно до трудового законодавства України усім вищезазначеним категоріям працівників будуть запропоновані, за можливістю, рівноцінні посади в закладах охорони здоров'я міста Черкаси.

Що виграють Черкаси від приєднання Другої до Третьої лікарні?

Реорганізація закладу «Друга Черкаська міська лікарня відновного лікування» має цілу низку переваг.

По-перше, зберігається послуга з надання паліативної і реабілітаційної допомоги.

По-друге, зменшується навантаження на міський бюджет.

По-третє, підвищується фінансова спроможність Третьої лікарні.

По-четверте, забезпечується наступність у наданні медичної допомоги. Адже 90% пацієнтів, що проходять реабілітацію у Другій лікарні – пацієнти травматологічного і неврологічного відділення Третьої лікарні.

Про це йдеться на сайті Черкаської міської ради.

реклама

Коментарі  

 
+6 #12 Тетяна Васильєва 14.07.2022 22:39
Місто залишилося без кардіологічної допомоги,людям які жили за рахунок щорічного ліування у кардіології 2 лікарні тепер нема на що розраховувати. Ні в третій лікарні, ні в кардіоцентрі моїм батькам не допомогли так як у кардіологічному відділеннні другої міської лікарні! За врятоване життя моїх батьків та багатьох таких же важкохворих людей похилого віку. Це був колектив справжніх фахівців, чуйних лікарів, медичних сестер, санітарочок!
Місто зробило велику помилку, закривши кардіологічне відділення другої міської лікарні!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #11 Василь 14.07.2022 22:37
Єдине відділення, яке допомогало хворим це кардіологічне! Його вже закрили. Про яке збереження робочих місць йде мова, медичні працівники вже на вулиці разом з пацієнтами!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #10 Василь 14.07.2022 22:31
Поверніть кардіологічне відділення другої міської лікарні!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #9 Тетяна 14.07.2022 22:29
А 20 медичних працівників кардіологічного відділення залишилися на вулиці!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #8 Людмила 14.07.2022 22:28
Що означає медичні працівники не втратать місця роботи? Кардіологічне відділення закрили повнітю! Звільнили усіх: завідувачку відділення, медсестер, санітарок! Неодноразово лікувала батьків у кардіологічному відділенні другої міської лікарні. Дуже дякую кардіологу Івашута І
.М. яка завжди підбирає правильне лікування, дбайливо ставится до кожного пацієнта! Де тепер отримувати кардіологічну допомогу? Ні в третій, ні в кардіоцентрі моїм батькам не допомогли!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #7 Голобородько 13.07.2022 20:15
Цитую Зінченко:
ніхто нікого не лікує, хіба що за власні кошти- медична реформа зазнала краху, але про це знають лише ті, хто ходить до наших поліклінік в якості пацієнтів......

реформу - не трож. Тепер хоч сімейному лікарю хабарі не даю і знаю - які аналізи безплатні. :oops:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #6 Економіст 13.07.2022 20:11
Важко зрозуміти шановного пана керівника, як може покращитись фінансова спроможність Третьої лікарні, коли приєднують лікарню, якій не вистачає, з його слів, фінансування.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #5 Зінченко 13.07.2022 18:49
ніхто нікого не лікує, хіба що за власні кошти- медична реформа зазнала краху, але про це знають лише ті, хто ходить до наших поліклінік в якості пацієнтів......
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+13 #4 Микола 13.07.2022 17:11
Імітація діяльності горздрава. Краще б ліками забезпечили больних, а то все треба купувати за свої гроші.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-5 #3 Андрей 13.07.2022 16:24
Цитую 1:
Когда будет сокращение в департаменте.Много там бездельников

Уже было там сокращение, а вот 2-ю больницу давно надо было закрывать! Только присоединять не к 3-й, а к 1-й!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100