Гарячі номера телефонів

Команда Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки презентувала проект «Луганці в Черкасах. Мандрівна бібліотека паркується». Захід відбувся 14 липня на базі Черкаської обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка, – про це повідомляє кореспондент видання Прочерк.

Луганська ОУНБ, що переїхала до Старобільська у 2014 році – єдина бібліотека, яка виїхала із окупованої території після російського вторгнення в Україну. На початку російсько-української війни не було можливості вивезти книги з окупованих регіонів, тоді екс-директорка Інна Риб’янцева змогла забрати лише документи та печатку, що дозволило зберегти Луганську ОУНБ в реєстрі українських бібліотек. За короткий час вона створила бібліотеку з нуля, зібрала колектив молоді. За 7 років вони назбирали близько 17 тисяч тон книг.

20220714_115918

Після повномасштабного вторгнення в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року, вони були вимушені виїжджати вдруге, знову залишивши усі книги. Для того, щоб їхня діяльність більше не припинялася, вони вирішили впровадити формат мандрівної бібліотеки.

Директорка Луганської ОУНБ Світлана Моісєєва розповіла: «Для мене бібліотека – це завжди люди. Якщо у мене є команда, то є і бібліотека, навіть якщо немає приміщення та книжок. Головне, що поруч є однодумці. Бібліотека – це не приміщення, це спосіб життя».

У Черкасах вони планують запустити власний проект психологічної підтримки для тих, хто постраждав від війни. Також, використовуючи свої попередні напрацювання, хочуть залучити черкасців до власних курсів та тренінгів.

«Медіа школа для бібліотечних працівників, тренінги з медіаграмотності та кібербезпеки, психологічні тренінги всі ці проекти ми вели у Старобільську, тепер будемо пропонувати їх черкасцям. Наразі плануємо наповнювати свою електронну бібліотеку, розширювати каталог», – поділилася Світлана Моісєєва.

Черкаси можуть бути потенційним місцем розташування Луганської бібліотеки.

Культорологиня з Краматорська Віра Шелест, яка теж була вимушена переїхати до Черкас через російську агресію, зазначила: «Ця команда зазвичай не проводить нудні протокольні події, вони обирають такі формати, що зацікавлюють аудиторію різного віку. Їхні заходи відвідує багато молоді. Чи багато є бібліотек, куди ходять молоді люди, тому що їм так класно і цікаво? У Старобільську це була саме така бібліотека».

Крім того Віра Шелест передала на тимчасове експонування Луганській бібліотеці дві живописні картини, які їй вдалося евакуювати з Краматорська, для теплої згадки про рідні краї (це два пейзажі Старобільська, створені художником з Краматорська Артуром Новіковим (зараз він як доброволець захищає нас на Сході) та Ольгою Сабадін з Костянтинівки). Всього жінці вдалося вивезти близько 150 картин митців зі східних регіонів. Вона вважає, що Черкаси стали мистецьким прихистком Сходу України.


Приємною несподіванкою став міні-концерт від партнерів Луганської ОУНБ – Старобільського гурту «Конец Июля», які так само були вимушені евакуюватися до Черкас і вже розгортають свою творчість у місті.

«У Старобільську були популярні вуличні фестивалі «Оpen air». Ми розробляли спеціальну програму, створювали відповідні локації, вивозили книжковий фонд на вулицю і давали можливість читати книги під відкритим небом. Також проводили лекції та майстер-класи. У Луганській області вулична культура була дуже розвинута. Тому для нас поєднання бібліотеки та музикантів є звичайною природньою практикою, адже це підсилює будь-який захід», – додала директорка Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки Світлана Моісєєва.

Анастасія Бут

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100