Санаторно-курортне оздоровлення пільгових категорій громадян за державний кошт триває і під час воєнного стану. Організацією цього процесу в Черкасах опікується департамент соціальної політики Черкаської міської ради. Цього року бажання оздоровитися вже висловили майже 200 містян пільгових категорій.
Фахівці управління соціальних гарантій та персоніфікованого обліку Департаменту соціальної політики телефонують до кожної особи, яка для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває на обліку в департаменті, розповідають про санаторно-курортні заклади України, де нині можна підтримати стан здоров’я за різними профілями захворювань, згідно з медичними рекомендаціями, розповідає начальник управління Валентина Литвинович.
«Вже обдзвонили майже 847 людей з інвалідністю загального захворювання, з дитинства, чорнобильців, учасників антитерористичної операції та інших. На жаль, отримали тільки 198 заяв про намір пройти санаторно-курортне лікування», – говорить Валентина Іванівна.
За словами Валентини Литвинович, із початку року правом на санаторно-курортне лікування за державний кошт скористалися 58 черкасців, решта бажають оздоровитися пізніше. Чимало людей у період воєнного часу відмовляються їхати далеко від домівки. Взагалі цьогоріч за державний кошт зможуть оздоровитися 478 містян, які перебувають на обліку, з них 320 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
В умовах воєнного стану послуги санаторно-курортного лікування для цих пільгових категорій надаються у закладах, де створені безпечні та комфортні умови проживання. Враховується й інформація про небезпечні події, які виникли чи можуть виникнути за місцем розташування закладу і наявність там бомбосховищ, що також суттєво впливає на відсоток забезпечення санаторно-курортними послугами.
«Навіть під час війни питання оздоровлення громадян є одним із пріоритетів роботи міської влади, – відзначає міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. – І завдання нашої команди – в міру можливостей забезпечувати функціонування основних програм соціальної підтримки людей».
Довідково:
Перелік громадян, яких органи соціального захисту населення забезпечують безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів, визначено Постановами Уряду від 22 лютого 2006 № 187, від 23 листопада 2016 № 854 та від 31 березня 2015 № 200.
Це особи з інвалідністю; громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи; ветерани війни; постраждалі учасники Революції Гідності, учасники антитерористичної операції та члени сімей загиблих (померлих) таких осіб. Причому затверджені Порядки забезпечення санаторно-курортним лікуванням та механізм використання коштів діє і під час воєнного стану.
Перелік документів та правила постановки на облік і видачі санаторно-курортних путівок за державний кошт можна довідатися в департаменті соціальної політики Черкаської міської ради за номерами:
37 80 83 – для осіб з інвалідністю та ветеранів війни;
37 63 41 – для постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб;
56 60 18 – для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Про це повідомляє сайт ЧМР.
реклама