На базі Корсунь-Шевченківського держлісгоспу відбулося виїзне засідання колегії Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства під керівництвом начальника управління Олександра Дзюбенка, за участю директорів держлісгоспів. Тема заходу – ведення лісокультурної справи  на підприємстві.

DSC_0402

Учасники колегії оглянули ряд об’єктів лісокультурного виробництва у Яснозірському, Лисянському та Шевченківському лісництвах.

По підприємству обліковується 1,5 тис. га незімкнутих лісових культур. Цьогоріч лісовідновлення здійснено на площі 105,9 га, у т. ч. 82,8 га – садіння, 23,1 га – посів., лісорозведення проведено на площі – 17,9 га. Доповнення лісових культур виконали на площі 488,3 га. У рамках програми Президента України «Зелена країна» висаджено 1,1 млн. сіянців основних і супутніх лісоутворюючих порід.

Корсунь-Шевченківські лісівники максимально відходять від ручних доглядів за лісовими культурами. Для цього закуповують сучасні агрегати та обладнання, які оптимізують та механізують такі роботи.

DSC_0381

По підприємству догляди за лісовими культурами проведені на площі 1102,1 га (в переведенні на однократний догляд), з них 700 га – механізованих, 254 га – хімічних. Механізовані догляди за лісовими культурами здійснюють за допомогою таких агрегатів, як лісова борона дискова, плуг ПКЛ-70, подрібнювач Kanzas.

Площа посівних відділень розсадників, що обліковується по підприємству, – 7 га, в тому числі зайнято під посівами 4,2 га. У лісових розсадниках вирощують такі деревні та чагарникові породи: дуб звичайний, сосна звичайна, дуб червоний, ялина європейська, горіх чорний, сосна кримська, клен гостролистий, липа дрібнолиста, ясен звичайний, гіркокаштан звичайний, маслинка вузьколиста, ліщина ведмежа, кісточкові породи.

Крім того, у чотирьох теплицях загальною площею 858 м2 корсунь-шевченківські лісівники вирощують сіянці дуба звичайного та модрини європейської із закритою кореневою системою.

DSC_0364

Учасники виїзної колегії оглянули різновікові лісові культури, обговорили особливості вирощування насаджень у різних лісорослинних  умовах та високо оцінили стан ведення лісокультурної справи у Корсунь-Шевченківському держлісгоспі.

Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100