Гарячі номера телефонів

Свого роду «оберегом» пам’яток культурної спадщини є Державний реєстр нерухомих пам’яток України. Лише після занесення об’єкта до цього реєстру він отримує статус пам’ятки культурної спадщини та можливість застосування державних механізмів для його захисту.

Водночас, незареєстровані об’єкти культурної спадщини фактично позбавлені належного правового захисту та перебувають під загрозою руйнування або спотворення, що вимагає прокурорського втручання.

Установлено, що побудована у 1780 році архітектором Тепінгером у місті Умані на кошти родини Потоцьких на місці базару та старих дерев’яних торговельних приміщень цегляна будівля Торгових рядів є пам’яткою національного значення, яка перебуває під охороною держави з 1979 року, проте до цього часу так і не занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

З метою вжиття заходів для збереження та занесення Міністерством культури та інформаційної політики України пам’ятки до вказаного Реєстру за категорією «національного значення» прокуратурою скеровано відповідний позов до суду.

Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100