Гарячі номера телефонів

Балетмейстеру Олександру Ковальчуку 80 років, 70 з них він танцює. Навіть під час війни він не припинив викладати хореографію у Черкасах. Там досвідчений хореограф вчить літніх людей бальним танцям – танго, вальс, фокстрот. Це допомагає людям пенсійного віку не лише підтримувати себе у хорошій фізичній формі, а й зняти напруження і стрес від подій, які відбуваються в країні.

В Черкасах на базі Гончаренко центру відбуваються заняття з бальних танців для пенсіонерів, які можуть відвідати усі охочі. Тренування проводяться двічі на тиждень. Літні люди навчаються танцювати танго, вальс, фокстрот, ча-ча-ча та інші танці. Проводить заняття Олександр Ковальчук – професійний балетмейстер, який танцює з 10 років. Наразі йому вже 80. Він веде активний спосіб життя, продовжує танцювати і викладати.

Хореограф

Олександр Ковальчук киянин, виховувався у дитячому будинку, отець пішов на фронт, а мати рано померла. Ще маленьким хлопчиком він відчув хист до танців, потім продовжив свою кар’єру в ансамблі «Юність» при Театрі масових видовищ, Укрконцерті, Черкаській філармонії, а після того в Черкаському драматичному театрі. Отримавши травму, перейшов до педагогічної діяльності. Відтоді вже понад 40 років Олександр Ковальчук викладає бальні танці в дитячих закладах, школах, університетах. Зараз він також проводить заняття для пенсіонерів у Гончаренко центрі в Черкасах. «До мене приходять люди різного віку. В середньому 50, 60, 70 і 80 років – мого віку. Приходять різні – підготовлені та не підготовлені. Але в основному, не підготовлені, які ніколи не займались хореографією. І ми тут намагаємось розкрити їхні можливості, адже людські можливості необмежені. Життя – це рух. Рух думок, душі та тіла. А танці – це не просто рух, це гармонія руху!», - зазначив балетмейстер.

Як зазначають пенсіонери, танці допомагають їм жити повноцінним життям навіть попри важкі обставини. «Для мене важливо, що я можу навчатись. Танці розвивають і психологічно, і фізично. Рухатись починаєш легко, почуваєшся добре. Впевнено. І у звичайному житті також. Це дуже важливо зараз, особливо, для пенсіонерів», – розповіла 74-річна Галина Кузнєцова.

бальні танці

Для багатьох літніх людей заняття з танців дають можливість реалізувати свої мрії та зняти нервове напруження. «Я дуже давно мріяла танцювати, але не було такої можливості – робота, діти, сім’я. А зараз, у срібному віці, я виділила на це час, щоб отримувати насолоду, слухати гарну музику і танцювати під керівництвом професіонала. Це знімає стрес, якого в кожного з нас сьогодні повно – від війни до побутових проблем. Танці надихають мене жити і рухатись далі навіть у складні часи!», – наголосила 64-річна Наталія Коваленко.

Пресслужба волонтерської мережі "Гончаренко центр"

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100