День медика лікарська спільнота Черкащини відзначила нетрадиційно: у перші дня жовтня в Черкаському медичному коледжі відбулася Міжнародна конференція, присвячена доктору медицини і архієпископу, святому Луці Кримському (В.Ф. Войно-Ясенецькому).
Видатний хірург і вчений Лука Кримський до революції працював повітовим лікарем у селі Деньги, а в Черкасах жили і були поховані його батьки.
Саме до Черкас на конференцію на тему «Актуальність медичної та духовної спадщини святого Луки» із Греції приїхав архимандрит Нектарій Антонопулос – головний популяризатор Святого Луки на землі Древньої Елади, з Грузії – архімандрит Адам (Азаладзе) – ректор інститут медицини ім. св. Цариці Тамари при Грузинській патріархії, а також сердцево-судинний хірург, кардіоанестезіолог, доктор медичних наук. Серед високих гостей конференції був також автор «Житія» святого Луки Кримського – протодиякон Василь Марущак з Криму, гості з Москви, Кіровограду, Золотоноші.
– Черкащина – гостинна земля: вона дала трудову наснагу відомому хірургу та православному архієрею Луці Кримському, – відзначила на відкритті заходу заступник голови Черкаської ОДА Тетяна Прітченко. – Ми славимо Бога за те, що біографія святителя пов’язана з нашим краєм…». Від голови ОДА вона передала присутній на конференції онуці великого хірурга, лікарю-анестезіологу Тетяні Войно-Ясенецькій з Одеси автентичний вишитий рушник.
У свою чергу, онука святителя передала цінні ікони до Черкаського медичного коледжу та до обласної державної адміністрації.
– Це велика шана для нас – вперше проводити в Черкасах таку конференцію, – зізнався начальник Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської ОДА Володимир Брожек. – І приємно, що вона проходить саме в медичному коледжі, де виховуються наші майбутні медики – наша перспектива. Саме вони повинні якнайкраще знати і свою історію, і роботи святого Луки Войно-Ясенецького, щоб наша медицина продовжувала традиції, що ззаклав лікар-святитель.
Олена Буєвич
реклама