реклама Делікат

Творчий проект «Стріляна вишиванка» реалізували у Галереї народного мистецтва у Черкасах 19 серпня. Захід ініціювали та реалізували черкаський обласний осередок Національна спілка майстрів народного мистецтва України та Благодійний фонд Черкаси Чайка, – про це повідомляє кореспондент видання «Прочерк».

50

Чоловічу вишиту сорочку створила голова черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольга Мартинова. У проекті взяли участь дві дружини та сестра воїнів. Вони власноруч пришили до вишиванки уламки ворожого снаряду БМ «Град», який схибив з цілі, нікого не ушкодив, а вчергове довів усю безглуздість того, що робить ворог.

90

«У перші дні повномасштабного вторгнення, як тільки оголошували збір, люди за день його закривали і ми купували те, що потрібно. Зараз у громадян менше доходів, менше накопичень, вже не так швидко закриваються волонтерські потреби, а вони, на жаль, ростуть. Військовим постійно необхідні каски, бронежилети, тепловізори тощо… Ми зрозуміли, що потрібно створювати проекти, аби привертати увагу.  Більше уваги – більше бажаючих допомогти. Тому, вирішили з фондом спробувати таку незвичайну ідею», – розповідає організаторка заходу Юлія Баранько.

Проект наскрізь пронизаний символами. Вишиванка – це прадавній оберіг кожного українця. Уламки зброї – то своєрідне замовляння, «щоб кулі минали» так само, як оминув цей снаряд.

90

Членкиня Благодійного фонду Черкаси Чайка Юлія Баранько додає: «Залишки ворожого снаряду передали захисники із передової, «Град» вдарив поза лісопосадкою і нікого не зачепив. Спершу така вишиванка навіть жахає, але якщо копнути глибше, вона несе позитивний посил, бо це ті осколки, що схибили. У давнину у козаків було прислів’я: вони один одному перед походом бажали, «щоб куля оминала» і традиційно теж могли носити ворожі кулі у кишенях, щоб вони минали їх. Ці осколки несли енергію смерті, а принесли, конкретно у цьому випадку, поразку ворогу».

Рідні жінки захисників працювали під творчим керівництвом черкаської майстрині Наталії Крамна-Таран. Вона зазначає, що раніше їй не доводилося такого робити і розповідає: «Так як сорочка вишита, то слугує захистом для воїнів. Українська символіка, особливо вишивка, спрямовані на позитив. Тому, сподіваємося на мир та на нашу найшвидшу перемогу».

Дружина військового, який, після двох з половиною місяців перебування на передовій, повернувся на ротацію, Анна розповідає, що одразу із радістю підтримала таку ідею та погодилася особисто взяти участь. Під час пришивання осколків, вона поділилася відчуттями: «Хочеться у цю роботу вкласти свою любов та повагу до наших захисників. Дуже тривожно, бо знаємо, що осколки часто приносять шкоду і смерть. Добре, що саме ці осколки не принесли нікому ніякого горя».

29 серпня, у День пам’яті захисників України «Стріляну вишиванку» буде презентовано у Черкаському художньому музеї. Після чого, на початку вересня, вона буде продана з аукціону. Виручені кошти будуть витрачені на закупівлю захисної амуніції для військових на передовій.

Благодійний фонд Черкаси Чайка допомагає захисниках на фронті ще з 2014 року, з перших дні АТО. Юлія Баранько зазначає, що усю допомогу вони передають адресно: «Ми знаємо кому і що ми передаємо. Що це їм дійсно потрібно. Для нас у пріоритеті саме ті, хто на нулі».

70

Анастасія Бут

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100