Сьогодні, 29 серпня, в Черкаському обласному краєзнавчому музеї відбулося вшанування учасників російсько-української війни. Захід організували з нагоди відзначення Дня пам’яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день встановлено Указом Президента в серпні 2019 року задля увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за Батьківщину, як нагадування про одну з найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію.
На жаль, війна не скінчилася ні тоді, ні в наступні роки. А 24 лютого цього року відбулося повномасштабне вторгнення російських військ. В Україні вже понад півроку йде кривава війна, загинули десятки тисяч мирних жителів. Загарбники руйнують міста і села, життєво важливу інфраструктуру. Ми маємо ще кривавіші події ніж та, що була в Іловайську. Сьогодні Україна переживає напевне найбільше випробуванні в своїй новітній історії. Тож ті, хто стали на захист України в 2014 році, хто приєднався до боротьби пізніше, хто пішов на війну зараз є, безумовно, справжніми героями, які повинні займати в нашому суспільстві особливе, почесне місце.
Таким, наприклад, є смілянин Микола Липовий. Він пішов захищати Україну з Майдану в Києві, воював у найважчі перші місяці, звільняв від московських терористів міста і села на сході України. Випив до дна гірку чашу Іловайська, де отримав важке поранення. Пішов воювати за Україну і в лютому цього року. За свої заслуги отримав на День пам’яті Почесну грамоту Черкаської обласної ради.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
До річниці Іловайського котла: Він пройшов «зеленим коридором» смерті
– Непросто нам дається незалежність, – говорив на заході в музеї начальник Черкаської обласної військової адміністрації, генерал майор Ігор Табурець. – Але Україна є, є її армія, воля, свобода. І Україна буде до останнього козака!
Військовослужбовців, співробітників Головного управління національної поліції в Черкаській області, працівників державної служби з надзвичайних ситуацій, учасників бойових дій нагрудними знаками за мужність і героїзм нагороджували також голова обласної ради Анатолій Підгорний, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
Член ради родин загиблих при міністерстві у справах ветеранів від Черкаської області Олена Ложешнікова подякувала всім присутнім воїнам за їхню звитягу і висловила впевненість у тому, що всі вони відсвяткують День Перемоги України.
Від захисників слово мав сержант розвідки 51–ї бригади Ярослав Горбик, який перебував у російському полоні в Іловайському котлі. Він подякував матерям загиблих за те, що виховали Героїв, які не пошкодували свого життя задля свободи України.
Ліричну нотку у вшанування воїнів внесли тріо „Аріана” Черкаської обласної філармонії і вокальний ансамбль „Перлина” дитячої школи мистецтв.
Усе було достойно, от тільки багатьох присутніх здивувало, що на такому заході не прозвучав Славень України…
Олександр Вівчарик,
Фото автора
реклама
Коментарі
жаба давить, що тебе "Юра" не відзначили? Бо нема за що
Стрічка RSS коментарів цього запису