реклама

реклама

Сьогодні на площі Слави в Черкасах відбулося відкриття меморіального комплексу пам’яті учасників антитерористичної операції на сході України.

125344718_661874144410418_6060636993803388679_n


Участь у відкритті меморіалу взяли авторка концепції пам’ятника, дочка загиблого героя АТО Володимира Ложешнікова Дар’я, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, заступник голови обласної ради Михайло Мушієк, родичі загиблих атовців, черкасці.

Честь відкрити пам’ятник довірили Дар’ї Ложешніковій, Анатолію Бондаренку і ветеранові російсько-української війни, голові «Ветеранського братерства» Черкащини Володимиру Болсуновському.

– Меморіальний комплекс нагадуватиме про мужність, відвагу, честь героїв-черкащан, – наголосив перший командир полку «Азов» Андрій Білецький, який вів церемонію відкриття.

Як зазначила вдова Володимира Ложешнікова Олена, «три роки від задуму цього меморіалу до втілення пройшли як один день».

– Цей пам’ятник для нас – як оголений нерв. Він має нагадувати кожному черкасцю, щоб він пам’ятав і розумів, що люди, які йшли захищати схід України, робили це добровільно. І це має стати відповіддю на закиди декого, хто каже, мовляв, «я туди наших бійців не посилав»... – наголосила Олена Ложешнікова.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко відзначив учасників творчої групи, яка працювала над втіленням ідеї Дар’ї Ложешнікової в життя. Він також подякував захисникам України, завдяки яким ми маємо мир на нашій землі.

– Черкаси і Черкащина завжди були на вістрі боротьби за Україну і славилися своїми героями, – наголосив міський голова.

125190758_286645386017537_2123608400774868796_n

125817487_217041623103466_4947441851458860301_n

125334508_372576420490455_969250444656083631_n  

Меморіал виконаний за унікальним ескізом із назвою «Незламні духом», який намалювала донька загиблого бійця Володимира Ложешнікова – Дар’я. Дівчина перемогла в міському конкурсі з розробки концепції комплексу пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на сході України. На той час їй було 16 років.

Меморіал, за задумом Дар’ї, складається із трьох скульптур.

1529308882-518

На передньому плані композиції розташована скульптура «Воїна-захисника». Це – збірний образ сучасного воїна в повній екіпіровці. Його обличчя частково закрите балаклавою – це може бути і юнак, і дорослий чоловік. Мати побачить в ньому сина, дружина – чоловіка, діти – батька.

За його спиною ще одна скульптура – «Древо Життя», яке символізує безсмертя, нескінченність життя, а ще – структуру роду (коріння – це минуле (витоки), стовбур – сучасне, крона – майбутнє покоління).

Із іншого боку дерева – ще одна скульптура «Воїна з мечем». Він, спираючись на меч, прихилив коліно. Він – ветеран, волонтер, медик, капелан, співробітник МНС, поліції, службовець, вчитель, студент, пенсіонер... Він – це народ, який підтримує своїх захисників.

Поруч із «древом» дві стели червоного каменю. На їхніх зовнішніх сторонах викарбувані імена воїнів, які віддали своє життя за сучасну Україну.

Над втіленням проекту Дар’ї Ложешнікової працювала творча група у складі скульптора Вячеслава Федорченка (виконавець скульптур «Воїна-захисника» та «Воїна з мечем»), ковалі Володимир Погребняк та Анатолій Плахотнік (виконавці скульптури «Древо Життя»), Олексій Альбін (виконавець інформаційний стел) та компанія «Гарант», яка в цілому відповідала за будівельні роботи.

реклама

Коментарі  

 
-1 #38 Solid/ 03.12.2020 19:43
Цитую Стецько:
Яка ще вийна с Россиею , ви шо , подурилы ? .. Це ж наш один з найважливих торгових партнерив :lol:

Хто воює, хто торгує...
се ля ва, *ля.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #37 СОЛДАТ 03.12.2020 18:27
Цитую Стецько:
Яка ще вийна с Россиею , ви шо , подурилы ? .. Це ж наш один з найважливих торгових партнерив :lol:

Твій самий важливий "партнер" (і не тільки торговий) - це біла гарячка.Іди на%уй ватан.Тут не наливають. :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #36 Стецько 03.12.2020 18:19
Яка ще вийна с Россиею , ви шо , подурилы ? .. Це ж наш один з найважливих торгових партнерив :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #35 СОЛДАТ 22.11.2020 18:26
Цитую Светлана:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Светлана:
Цитую СОЛДАТ:
Мадам - у Вас паніка! Прийміть валеріанки або пососіть "чупа-чупс" :lol:
Хлопчик, прочитай *еффект Даннінга — Крююгера*.

Більше доби...

Я дивлюсь що мадам буквально хвилини рахувала чекаючи відповіді на свій допис? Що, свЕта, бракує спілкування? :-)Хлопчик, судячи з кількості твоїх хамских дописів на цьому сайті, - у тебе зі *спілкуванням усе гаразд*!? *Лице*, *обличчя* - зрозумів?
Да свЕта! Зі спілкуванням у мене все ок. :lol: Тепер про хамство.Почитай ще раз свій коментар під №1 і подумай чи сильно доречним він був під матеріалом про пам"ятник загиблим в війні з рашкою?Ти тут мені про всілякі еффекти і IQ голову морочиш а себе ведеш як остання лярва.Не подобається Бондаренко - спілкуйся з ним в Фейсбуці.Твоя думка про нього цікавить далеко не всіх.Тим більше під такою статтею.Ферштейн дівчинко? ;-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #34 Светлана 22.11.2020 11:10
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Светлана:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Светлана:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Светлана:
Цитую СОЛДАТ:
[quote name="Светлана"][quote name="СОЛДАТ"][quote name="Светлана"]
Мадам!
Що, Читай.

Мадам - у Вас паніка! Прийміть валеріанки або пососіть "чупа-чупс" :lol:
Хлопчик, прочитай *еффект Даннінга — Крююгера*.

Мадам! Ваші грунтовні (майже енциклопедичні! !!!) пізнання в царині різноманітних "еффектів" наводять на думку, що Ви були особисто знайомі з самим дідусем Фройдом. :lol:

Більше доби знадобилося, щоб прочитати і щось *розумне* з себе видавити?

Я дивлюсь що мадам буквально хвилини рахувала чекаючи відповіді на свій допис? Що, свЕта, бракує спілкування? :-)
Хлопчик, судячи з кількості твоїх хамских дописів на цьому сайті, - у тебе зі *спілкуванням усе гаразд*!? *Лице*, *обличчя* - зрозумів?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #33 СОЛДАТ 21.11.2020 12:39
Цитую Светлана:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Светлана:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Светлана:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Светлана:
[quote name="СОЛДАТ"][quote name="Светлана"]Чому іст.та з прізвищем *бондаренко* без маски в 20см від лиця іншої людини? Він за 7 діб вилікував коронавірус? На кого був

Мадам!
Що, Читай.

Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-10 #32 Светлана 21.11.2020 12:06
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Светлана:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Светлана:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Светлана:
[quote name="СОЛДАТ"][quote name="Светлана"]Чому іст.та з прізвищем *бондаренко* без маски в 20см від лиця іншої людини? Він за 7 діб вилікував коронавірус? На кого був розрахований той спектакль з хворобою? Який же він огидний. Чоловічого не має ні чого - ні зросту, ні статури, ні ума, ні гідності.

Мадам!
Що, Читай.

Мадам - у Вас паніка! Прийміть валеріанки або пососіть "чупа-чупс" :lol:
Хлопчик, прочитай *еффект Даннінга — Крююгера*. Хоча з твоїм IQ, навряд чи зрозумієшь. *Лице*, *обличчя* - осилив?

Мадам! Ваші грунтовні (майже енциклопедичні! !!!) пізнання в царині різноманітних "еффектів" наводять на думку, що Ви були особисто знайомі з самим дідусем Фройдом. :lol:

Більше доби знадобилося, щоб прочитати і щось *розумне* з себе видавити?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #31 СОЛДАТ 20.11.2020 23:39
Цитую Светлана:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Светлана:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Светлана:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #30 СОЛДАТ 20.11.2020 23:29
Цитую Зоя:
Солдату місце на сході в окопах сидіти а не писати гидоту. "псевдопатріот "

"Зоя" теж хоче "чупа-чупс"? :-) Мадам!- Ви давно ходили в пішу еротичну прогулянку? Беріть свЕтлану і вирушайте.Заодно подивитесь на окопи і можливо навіть в траншеях побуваєте. ;-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-12 #29 стабилизец 20.11.2020 17:39
Цитую справедливий:
Цитую Местный-неприезжий:
Не понял. Там ведь прямо через дорогу есть памятник АТОшникам. Зачем ещё один?

Бабло срубить.

таки да. помесь мушкетеров с крестоносцами. лучше бы потратили на спасение жизней.