Останні кілька днів жителі Києва та сусідніх районів скаржаться на їдкий запах гару, через який стає важко дихати, що пов’язують із пожежами на торф’яниках у Бучанському та Вишгородському районах Київської області. Забруднення атмосферного повітря можливе і на території нашої області.
У зв’язку з цим у разі виникнення задимлення або неприємних запахів на Черкащині Держпродспоживслужба області рекомендує:
Крім того, восени одним із розповсюджених джерел забруднення атмосферного повітря є спалювання опалого листя, сухої трави тощо як окремими суб’єктами господарювання, так і населенням. Жителі міст та сіл області відчувають при цьому не тільки дискомфорт умов проживання, а й погіршення стану здоров’я.
Важливі факти
Мало хто знає, що при згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. З листя, що тліє без доступу кисню, надходить бензпірен, який є канцерогенною речовиною. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини хімічних сполук.
Фахівці Держпродспоживслужби в Черкаській області звертають увагу, що відповідно до чинного законодавства зібране листя повинне вивозитися на спеціально відведені ділянки для компостування. Спалювати листя, побутові відходи на території житлової забудови, присадибних ділянках, у скверах і парках заборонено відповідно до Закону України «Про охорону атмосферного повітря», Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць.
Пресслужба Держпродспоживслужби в Черкаській області
реклама