реклама Нормовен

реклама Нормовен

Переселенці на Черкащині в пошуках житла обирають варіанти з альтернативними видами опалення, розповіла Суспільному рієлторка Світлана Козинець. Аби здешевити комунальні витрати, віддають перевагу приватним будинкам у селах замість квартир у місті.

dc1c0721f040cc0f

Журналісти Суспільного побували у Малій Смілянці, де нині живуть переселенці із Покровська, та розпитали, як вони готуються до зими.


Винайняти будинок у селі нині проблематично, пояснила Світлана Козинець. З її слів, хати нині в дефіциті:

"Наразі позабирали все: «врем’яночки», будиночки. До війни попиту на житло в селах не було, а тепер з'явився. Є навіть люди, в яких є квартири у Черкасах, але вони винаймають якісь хатки у селах, щоб якщо раптом що, було куди переїхати".

Подружжя Осатюків виїхало з Покровська наприкінці квітня. Поїхали до сина з невісткою, які залишили Донеччину раніше і встигли оселитися на Смілянщині. Шукали хату з пічним опаленням, пояснила невістка Альбіна.

"Батьки пожили у сусідки, будинок якої поряд, а потім — у нас. Ми їм шукали хату й от знайшли", – розповіла жінка.

Вільних будинків із піччю, якою можна безпечно користуватися, не було, додала 67-річна Надія Осатюк. Знайшли хатинку, власниця якої пустила пожити безоплатно, та попередила, що піч в аварійному стані:

"Востаннє тут сажу трусили тридцять років тому. Власниця будинку мені казала, що це було ще коли її батько живим був. Бо тут раніше її батьки жили. Топити немає чим, пічку заклали, — там все завалено".

Цю зиму рятуватимуться від холоду в одній кімнатці, поділився планами пан Іван. Додатково придбають електрообігрівач.

Пані Надія пригадала свій будинок у Покровську: там, було тепло.

b6c9fbc18dce8f8e

"На весь будинок була тільки одна пічка, але дуже тепло було. Топили дровами. Чоловік два оберемки заносив – і всю ніч тепло в хаті. А тут — я не знаю як ми будемо зимувати, я навіть не уявляю", – розповіла жінка.

71-річний Іван Осатюк із дружною погоджується. На його думку, краще за пічне опалення немає нічого:

"Дров напиляв, навіз, оберемок заніс, потопив – і все, у нас до ранку тепло. А тут погано – ні дров не візьмеш, нічого. Отримаємо гроші, то поїдемо, та купимо пічку якусь чи обігрівач, а що робити?"

1e1f4124d67a6d06

Чим обігрівати хату взимку, нові мешканці ще не вирішили.

"А тепер же ж треба думати, як далі жити, як все обігріти, тому що газовим конвектором, усе отопити нереально. Він буде опалювати одну кімнату, а до інших тепло може і не дійде", – пояснила невістка Альбіна.

db19b955cc76eceb

Повертатись на Донеччину Осатюки не планують. Нині збирають гроші, аби навесні полагодити піч.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #3 Зінченко 17.09.2022 12:34
Цитую Сільский захисник:
Піч всьому голова! а дрова купувати треба було ще навесні!

дрова зараз це велика проблема, особливо в степових селах- тих, що були колись переселені з зони затоплення водосховищами...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #2 Пук 16.09.2022 21:11
У Покровську і топили дровами? Малоймовірно, всі вугіллям топять. Що ж діти, не могли знайти батькам хату з пічкою... Хат повно, бери роби, але ж всі біженці хочуть з туалетом, ваною, котлом, горячою водою,і ще бажано безкоштовно. Щоб дрова самі привозилися і рубилися, пічка сама топилася.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #1 Сільский захисник 16.09.2022 16:24
Піч всьому голова! а дрова купувати треба було ще навесні!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100