реклама

реклама

15-го вересня у Луцьку, в «Центрі Сучасного Українського Мистецтва Корсаків» вже вп`яте відбулась церемонія вручення нагород премії Івана Корсака переможцям конкурсу «Читаю Імена».

306867133_748279739573148_3120978275761992204_n

Ініціатива постання  престижної літературної премії ім. Івана Корсака започаткувала родина письменника спільно з видавництвом «Ярославів Вал» задля розвитку історичного роману та увіковічення його пам’яті в 2018-му році.

До відзначення визнаних журі переможців в царині художньої літератури, вже вдруге долучили визначення й переможців на конкурсі відгуків про твори Івана Корсака. Ініціатива відзначати рецензантів постала в 2021-му році з нагоди 75-ти річчя дарованого Україні волинським краєм письменника. Мета – популяризація історичної літератури, просування патріотичних настроїв та вшанування постатей котрі власним життям та працею на національній ниві сприяли всебічному розвою українського народу. Головним завданням конкурсу ініціатори проголосили прагнення активізувати читання української літератури, збільшення кількості читачів історичних романів, популяризацію творчого доробку Івана Корсака та створення літописів видатних українців.

Насправді, конкурс є продовженням започаткованої самим Іваном Феодосійовичем  викладеної на сторінках книги «Імена твої, Україно» ідеї фіксації (задля знання та пам`яті) та вшанування видатних українців. Вже відомих і визнаних та несправедливо забутих, упереджено сатанізованих сатанинською комуністичною системою та вимушених рятуватись еміграцією.

Організатори дійства свідомо ставили перед собою за мету привернути в часі війни увагу всеукраїнської та міжнародної спільноти до історії України, її правдивого відображення в історичних романах. Письменник живе доти, доки читають його твори. Конкурс засвідчив, що започаткована Іваном Корсаком праця на національній ниві не була даремною і впродовж довгого часу надихатиме небайдужих до долі рідного народу.

Цьогоріч, першість в царині створення історичного роману посів Петро Лущик за серію історичних романів поєднаних спільною назвою «Галицька сага».

Переможцями конкурсу «Читаю Імена Твої 2022» визначили:

1-ше місце: Олександр Вахній, член НСЖУ, український журналіст, письменник, публіцист, політик та громадський діяч з Черкас за рецензію на роман «Діти Яфета»

2-ге місце: Ігор Лопатка за відгук на книгу «Отаман Чайка»

3-тє місце: Ганна Масна за відгук на книгу «Перстень Ганни Барвінок».

Окрім підведення підсумків і нагородження переможців конкурсу «Читаю імена твої, Україно», відбулась й презентація двох нових романів Івана Корсака «Борозна у чужому полі. Вибух у пустелі», «На розстанях долі. За серпанком, загадковим серпанком», а також мандрівка романом Івана Корсака «На розстанях долі» від театру «ГаРмИдЕр».

Вітання переможцям, та творчих досягнень кожному причетному. Нехай щастить.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #2 Андрій 18.09.2022 13:30
Чудово. В часі війни культурне життя не спиняється
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #1 Клобук 18.09.2022 11:22
В чому в Черкасах такі конкурси не організовують?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100