За результатами виконання програми спостереження у 2022 році в Черкаській області не було зареєстровано жодного спалаху високопатогенного грипу птиці.

kurochku_grup

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області продовжують вживати необхідних заходів щодо профілактики грипу птиці.

Грип птиці належить до транскордонних захворювань, поширення яких неможливо зупинити, тільки обмеживши переміщення товарів через кордон, оскільки основним фактором поширення є інфікована дика перелітна птиця.

Враховуючи, що ризик занесення збудника грипу птиці з дикими перелітними птахами існує постійно, найбільш ефективними заходами, направленими на мінімізацію ризиків поширення грипу птиці в Україні, є дотримання вимог біобезпеки як у комерційних, так і в особистих селянських господарствах, а у випадку захворювання – своєчасне реагування та здійснення заходів із локалізації і ліквідації захворювання.

Для мінімізації ризиків занесення грипу птиці в особисті селянські господарства власники птиці повинні забезпечувати виконання ветеринарно-санітарних вимог її утримання, а саме:

- організувати безвигульне утримання птиці;

- птицю утримувати ізольовано (у закритих приміщеннях, критих вольєрах тощо);

- при вході у приміщення (вольєр), де утримується птиця, необхідно обладнати дезкилимки;

- догляд за птицею слід здійснювати тільки у спеціально виділеному для таких робіт одязі та взутті, які необхідно регулярно прати і чистити;

- щодня проводити клінічний огляд птиці;

- забезпечити належні санітарні умови утримання домашньої птиці. Проводити ретельне очищення пташника (двічі-тричі на тиждень), побілку стін та сідал;

- не допускати контакту домашньої птиці з синантропною та особливо з дикою перелітною птицею;

- не допускати вільного вигулу птиці на вигонах, водоймах тощо;

- використовувати лише якісні та безпечні корми для птахів, не закуповувати корми без гарантії їх безпеки. Корми для птахів зберігати виключно в місцях, недоступних для синантропної і перелітної птиці (горобців, галок, голубів тощо);

- купівлю птиці слід здійснювати в місцях санкціонованої торгівлі тільки за наявності ветеринарних супровідних документів;

- при забої та обробці птиці слід якомога менше забруднювати навколишнє середовище кров’ю, пір’ям та іншими продуктами забою;

- дотримуватися правил особистої безпеки та гігієни.

У разі захворювання домашньої птиці, її загибелі (вимушений забій) або невластивої поведінки, а також при виявленні місць масової загибелі дикої птиці на полях, у лісах та інших місцях необхідно терміново інформувати управління в районі або місті Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області та (або) найближчу державну лікарню ветеринарної медицини.

Довідково

Пташиний грип – це інфекційне захворювання птиці, яке викликане вірусами грипу А. Вірус H5N1 – це підтип вірусу грипу A, який буває в основному у птахів і може бути причиною їхньої загибелі. Відомо, що дикі мігруючі птахи є природним резервуаром для високопатогенних вірусів і можуть передавати їх свійській птиці через безпосередній контакт. Пташиний грип належить до великої групи вірусів грипу, які вражають птахів, а за наявності умов – інші види тварин і людину.

Інфіковані птахи поширюють вірус через слину, носовий слиз і фекалії. Свійські птахи можуть бути інфіковані вірусом пташиного грипу через безпосередній контакт з інфікованою водоплавною птицею  або при контакті із зараженим кормом, водою, підстилкою.

Інфекція серед свійській птиці може бути безсимптомною або у миттєвій формі, викликаючи швидку загибель птиці.

Пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100