Поки російські окупанти намагаються забрати у нас незалежність, суверенність, нищать нашу спадщину та природу, ми, українці - незламні і продовжуємо боронити свою державу, кожен на своєму фронті. Військові захищають Україну на передовій, медики рятують життя, правоохоронці підтримують порядок, волонтери забезпечують гуманітарні місії, громадяни об'єднують зусилля і разом тримають екологічну оборону.
Під гаслом «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!» у Києві та 24 регіонах з дотриманням карантинних норм та обмежень воєнного часу, враховуючи норми безпеки та географічні особливості регіонів, у 2022 році Україна традиційно приєднається до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» разом з мільйонами учасників у 191 країні Світу.
Основна мета - формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та відповідального споживання серед громадян, об’єднання зусиль заради екологічного майбутнього.
24 вересня ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРИБИРАННЯ відбувся і в місті Черкаси. Нашою спільною перемогою став такий результат:
«За цей місяць проведен великий об'єм роботи, який перевершив всі мої сподівання. І фінальний день, то як чудове свято серед таких же ідейних, хто любить себе і простір навколо, тому що – не байдуже! Велика подяка організаторам, моїм колегам з Let's do it Ukraine, всім волонтерам, що рухаєте цей локоматив, в військовий стан ми зробили неймовірне всією країною, тримаючи екологічну оборону, поки наші хлопці боронять нашу країну! – робимо міста чистішими, формуємо екозвички, даємо друге життя вторресурсам. Виручені кошти із здачі вторсировини обов'язково перерахуємо на допомогу нашим ЗСУ. Хай небо буде мирним, а Україна чистою!» каже координаторка Всеукраїнського молодіжного руху «Let's do it Ukraine» в м. Черкаси та Черкаській області Олена Огінська.
Координатор Всеукраїнського молодіжного руху «Let's do it Ukraine» в м. Черкаси, керівник відділу молодіжної роботи ЧОМРЦ Микола Максьома зазначає:
«Уже понад 3 років займаюся екологічним волонтерством у Черкасах. Радію, що з кожним роком люди стають активнішими і розуміють важливість прибирання і сортування сміття. Завдяки Всесвітньому дню прибирання ми робимо наше місто чистішим, а ідеї екологічної свідомості, сортування та переробки відходів поширюються в громадах. Серед тих, хто прибирав з нами пліч-о-пліч в цьому році було як багато молоді (учні, студенти), так і люди поважного віку, внутрішньо переміщені особи - 90-річні дідусь та бабуся. Такі історії завжди мене надихають і викликають неповторні емоції. Адже розумію, що екологія та чистота – це наша спільна справа та відповідальність»
Начальник відділу молодіжної політики, оздоровлення, протидії торгівлі людьми, гендерної рівності управління у справах сім’ї, молоді та спорту ЧОДА Олександр Красюк каже:
«Всесвітній день прибирання ми підтримуємо вже не перший рік. Цей не став винятком, оскільки наша спільна мета – формувати культуру чистоти серед населення міста Черкаси та області. Тому діємо злагоджено задля кращого результату. Щороку я бачу як молодь активно долучається, тому що їм не байдуже на екологічну ситуацію. Це варто підтримувати, щоб вони передавали знання і досвід про важливість прибирання і сортування сміття рідним, друзям та колегам. Зі свого боку долучаємося до Цифрового прибирання та робимо все можливе, щоб більше людей дізнавалося про його важливість!»
реклама