Відкриття фотовиставки під гаслом «Моє серце – сталь, моя кров – Азов!» відбулося 1 жовтня у черкаському ТРЦ «Хрещатик Сіті». Захід присвячений загиблим бійцям полку «Азов» та ініційований родинами черкаських загиблих «Азовців», повідомляє Прочерк.
На виставці представлені портрети полеглих за Батьківщину воїнів, які до останнього подиху захищали український Маріуполь з моменту повномасштабного вторгнення росії до України.
Мати загиблого бійця із позивним «Арс» Оксана Коцюконь розповіла, що подібні виставки організовують у різних містах України. Також вона зауважила про ціль заходу: «Нагадуємо людям про те, якою ціною ми відстоюємо нашу свободу та незалежність. Ми не маємо права забувати про це. Хоч і говорять, що герої не помирають, на жаль вони помирають. Тому, пам’ять про них має бути вічною. Полк «Азов» увійде в історію, а зараз ми маємо із честю та гідністю нести пам’ять про наших загиблих дітей. Це невимовний біль для кожної сім’ї».
На виставці представлено 154 фото тих героїв, чиї родини дали на це дозвіл. На жаль, це лише частина від усіх загиблих азовців.
«Героїв потрібно показувати країні, щоб про них пам’ятали. Всі, хто тримав Маріуполь, всі для мене є полком «Азов». Як я досі чекаю на тіло своєї дитини, так на тіло своєї дитини чекає і мама морського піхотинця , мама прикордонника і матері бійців інших структур. Ми достеменно не знаємо, що там відбувалося, хто загинув, а хто у полоні. Тому, про полонених також потрібно говорити, щоб їх повертали. Від визволення полонених залежить, дізнаємося ми імена загиблих чи ні. Це важливо, бо поки немає тіла і свідків гибелі, немає і підтвердження про смерть. росія тримає у полоні як живих, так і мертвих, вони не надають точних даних для обміну. Через це наразі більша частина загиблих числяться як безвісти зниклі. Я зараз теж чекаю з полону хлопця, який знає про обставини смерті мого сина. Ті, кого визволили під час останнього обміну повідомили мені, що той полонений живий і це головне», – поділилася мати загиблого бійця із позивним «Адамс» Ганна Дерев’янко.
Захід розпочали із молитви українських націоналістів. Із її словами на вустах азовці ішли в бій захищати та звільняти Україну.
«На початку повномасштабного вторгнення азовці створювали підрозділи там, де це було потрібно. Крім тих, хто був у Маріуполі, є багато інших батальйонів: харківські, дніпропетровські, київські та інші. Сьогодні тут навколо нас обличчя кращих із кращих. Мрією росіян було, щоб полк «Азов» зник під руїнами Азовсталі, але нині він стає ще більш потужною силою. Коли все почалося у 2014 році в Україні було мало військових, але були воїни по духу. В «Азов» зібралися футбольні фанати, учасник Майдану та інші, хто не мав військового досвіду, тоді і зародився їхній легендарний дух. У 2022 році їм на підмогу прийшло нове покоління. На жаль, під час обміну було повернуто лише 100 азовців із 800. Дуже важливо нагадувати суспільству про це», – зазначив співзасновник та керівник проекту «Support Azov» Олег Петренко.
Захід відбувся за підтримки Черкаської міської ради. Також на відкритті виставки був присутній заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Шамрай, він подякував сім’ям захисників:
«Подвиг цих бійців «Азову» ще раз говорить про те, що Україна має вірних синів і дочок, які ціною власного життя її захищали. Держава повинна пам’ятати, про цих героїв і підставляти плече їхнім рідним. Вклоняюся низько тим родинам, які присутні тут і яких немає серед нас, за ту стійкість і дух, що ви виховали у своїх дітях».
Під час відкриття заслужений артист України Сергій Бобров зіграв на гітарі та виконав пісню «Сталь», присвячену захисникам Маріуполя. Також на заході були присутні поетеса і прозаїк Валентина Коваленко, а також авторка численних збірок поезії Катерина Вербівська. Жінки продекламували власні вірші про війну та висловили подяку і співчуття рідним полеглих.
Організатори заходу закликали усіх присутніх не опускати руки та робити все можливе для нашої перемоги, зокрема донатити. Бажаючі долучитися до допомоги можуть ознайомитися із деталями на сайті https://www.supportazov.com/.
«Захисники Маріуполя вже 134 дні у полоні. Дуже важко, коли ти не розумієш чи жива твоя людина, чи здорова. У день, коли відбувся обмін, люди раділи, дехто навіть думав, що обміняли усіх, але це не так. Тому, ми маємо говорити і нагадувати про це, щоб вони як можна швидше повернулися додому. Ми їх пам’ятаємо і чекаємо, і заспокоїмося лише тоді, коли останній захисник повернеться із полону», – заявила представниця родин полонених Юлія.
Анастасія Бут
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису