реклама

реклама

Черкаси отримали тест-системи для діагностування мавпячої віспи. За словами головної лікарки міської інфекційної лікарні Світлани Волгіної, лікарі-епідеміологи вже пройшли теоретичний курс із діагностування цього захворювання, пише Суспільне.

6e9f4b02d16fed8a

Нині на території України, за даними МОЗ, відомо про чотири випадки мавпячої віспи. За словами головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, у всіх пацієнтів легкий перебіг хвороби.

Набір із чотирьох тест-систем, які розраховані на 100 досліджень, отримала лабораторія обласного центру контролю та профілактики хвороб, розповів заступник директора установи Микола Тищук.

Ними при необхідності діагностуватимуть мавпячу віспу.

"Ці тест-системи можна використовувати методом ПЛР. Якщо будуть у нас такі випадки на території області й лікар зробить відповідне направлення, вірусологічна лабораторія проведе цей тест", — пояснив медик.

Аналогічні тест-системи мають також в Черкаській інфекційній лікарні.

92d29ff9f47b91c2

"Якщо говорити про клінічні ознаки, то треба звернути увагу на такі симптоми як висока температура, лихоманка, біль, ломота у м’язах. Також з’являється висипка, подібна на герпетичну", — розповіла директорка закладу Світлана Волгіна.

У разі виникнення подібних симптомів, пояснила Світлана Волгіна, сімейний лікар має надати направлення на відповідне ПЛР-дослідження. Якщо діагноз лабораторно підтвердять, то пацієнта лікуватимуть згідно з протоколом.

"Лікування буде симптоматичним. Тобто це буде боротьба з тими симптомами, які є. Я це розумію як імунотерапію", — пояснила вона.

Аби запобігти поширенню мавпячої віспи, додала лікарка, у світі вже розробили вакцину проти неї. За необхідності вона пройде реєстрацію та буде ввезена до України.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100