реклама

реклама

Український бренд Logvin випустив благодійну колекцію прикрас «Скарб» разом зі Скарбницею Національного музею України, пише Козацький край.

hrYGrGdXkobIEf0GUds6_g

За допомогою цієї колаборації хочуть зібрати 150 тисяч гривень на збереження культурної спадщини.

Натхненням для колекції став Мартинівський скарб, знайдений у ХІХ ст. на території села Мартинівка поблизу Канева на Черкащині. Це один із відомих скарбів доби ранніх слов’ян і періоду заснування Києва. Найвідоміші артефакти зі скарбу – фігурки коней та чоловічків, що танцюють. Ними прикрашали парадний одяг, сідла, щити, використовували як оберіг у певних ритуалах.

3ePSApEesM94P9lDZgk3kQ

До колекції «Скарб» увійшли масивний перстень, сережки, брошка, кольє з коралів зі срібним кулоном у формі монети із зображенням чоловічка, який танцює. Прикраса виготовлені із білого срібла та з частковою позолотою. Кожен виріб виготовляють вручну.

h49hux5dvdPdheyswz2m-A

Кошти планують збирати за допомогою аукціону, а також перераховуватимуть 15% прибутку від колекції для відцифрування та каталогізації культурної спадщини Скарбниці Національного музею України.

Придбати прикраси можна на сайті бренду.

Скарбниця Національного музею історії України відновила більше 20 тисяч пам’яток ювелірного мистецтва різних епох за 50 років існування (музей розташований на території Києво-Печерської лаври). Там зберігається колекція у майже 56 тисяч одиниць, зокрема й найбільша у світі колекція «скіфського золота» із пектораллю з Товстої могили. Крім того, Скарбниця зберігає 89 знахідок із Мартинівського скарбу, ще 27 експонатів цього скарбу перебувають у Британському музеї в Лондоні.

Бренд Logvin заснований у Києві в 2016 році, бере участь у найбільших ювелірних виставках Європи. Засновники називають його «брендом прикрас таємничих змістів для тих, хто надихається глибиною і обирає змістовні речі».

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100