Коропи, білі амури та товстолоби стали новоселами Кременчуцького водосховища поблизу Черкас. Там стартувало щорічне зариблення Дніпра, повідомляють «Подробиці».
– Старі рибаки розповідають, що раніше набагато більше риби. Говорять, що з кожним роком її стає все менше і менше, – зазначає рибалка.
Цього року черкаські іхтіологи вперше планують зариблювати Дніпро білим амуром.
– Дуже інтенсивно заростає Кременчуцьке водосховище, – пояснює іхтіолог Андрій Зінченко. – Цей вид риби інтенсивно поїдає рослинність. Таким чином частково хочемо очистити водосховище від заростання, яке негативно впливає і на нерест, і на нагул.
Гроші на зариблення виділили риболовецькі бригади, які ведуть промисел на водосховищі. На 330 тисяч гривень придбали та випустили в Дніпро майже 20 тонн малька білого амура, товстолоба та коропа.
– Якщо вони сьогодні випустили рибу, вагою 70 грамів, то через 5 років вони піймають рибу, вагою в 20 кілограм. І якщо це кожен рік відбуватиметься нарощування зариблення, то розумієте, що через 5 років у нас буде достатньо риби! – говорить виконувач обов'язків начальника Головного управління держрибохорони в Черкаській області Сергій Шмигаль.
На зариблення Кременчуцького водосховища гроші надали з держбюджету – 400 тисяч гривень. На них планують купити ще близько 40 тонн малька.
реклама