Волонтери громадської організації «Черкаси Січ» почали збирати павербанки для ЗСУ з уживаних акумуляторів. Активісти закликають черкасців перебрати стару техніку, яка містить накопичувачі енергії, та принести до штабу невикористовувані, старі, поламані пристрої, – про це повідомляє кореспондент видання «Прочерк».

20221021_154141

Керівник штабу ГО «Черкаси Січ» Ілля Ястреб розповів, що ідея виникла спонтанно. Серед волонтерів є ті, хто розуміється у техніці та має відповідні знання. Тому вони одразу почали думати та працювати над втіленням задуманого. Поширили оголошення про потребу в акумуляторах з будь-якої техніки і люди почали зносити.

Підходять акумулятори які є в:

Одноразових електронних цигарках Elf Bar та інших, у електронних цигарках IQOS та GLO.

Телефонах,планшетах, ноутбуках. Безперебійниках.

Павербанках. Ліхтариках.

Радіокерованих іграшках.

Електроінструментах. Електротранспорті.

Бездротових пристроях будь-якого походження.

Окремо акумулятори, якими ви не користуєтеся.

Також необхідні корпуси та плати від старих, непотрібних чи непрацюючих павербанків.

20221021_154442

У ГО «Черкаси Січ» фахівці перевіряють акумулятори на придатність, відбирають, браковані відправляють на утилізацію. «Живі» накопичувачі, що підходять певні критерії, можна перезарядити і повторно використати для павербанка. Така переробка сприяє збереженню екології, адже у Черкасах мало точок прийому для непрацюючих акумуляторів. Їх ні в якому разі не можна викидати на смітник, тому що вони виділяють небезпечні речовини, що отруюють ґрунт та підземні води.

Волонтери, які працюють над технічною частиною створення пристроїв накопичення енергії пояснили, що акумулятор – це найдорожча частина павербанка. Тому що, як правило, літієвий акумулятор у павербанках коштує відсотків 90% від усього пристрою. У ГО «Черкаси Січ» фахівці виймають з неробочих пристроїв накопичувачі, перезаряджають їх та з’єднують з іншими для створення більшого об’єму.

«Також для павербанка потрібна плата управління – це друга за дороговизною деталь, яку самі ми зробити не можемо. Її потрібно або виймати із старих павербанків, де вона не завжди залишається справна, або купувати.  Коштують вони тепер дорожче, бо ціни піднялися. Вартість однієї плати становить від 130грн до 230-250грн. Вона необхідна для кожного павербанка, тому що ці плати «витягують» з акумуляторів ту енергію, яку вони в собі зберігають. Можливо, для цього будемо відкривати збір на монобанку, щоб за наявності найдорожчого елемента, тобто акумулятора, ми могли доукомплектувати тим, чого не вистачає: платами управління, корпусами», – розповів волонтер, що займається створенням павербанків у ГО «Черкаси Січ», Олександр Пуделко.

20221021_153426(1)

Купити плату окремо значно дешевше, ніж купувати цілий пристрій заряджання. Волонтери кажуть, що гуманітарна допомога іде, а павербанків немає, хоча вони зараз дуже необхідні захисникам. При наявності усіх необхідних деталей на створення одного павербанку потрібно у середньому пів години. Для саморобних павербанків добре підходять блоки живлення з електронних сигарет, таких як Elf Bar, IQOS, GLO та інші.

«Одноразові електронні сигарети з часом, як і будь-який електронний пристрій, розряджаються. Вони і називаються одноразові, тому що їх один раз на заводі зарядили. Потім вони по мірі використання розряджаються і використовувати їх люди перестають. Але в них є акумулятори, які можна дістати, перезарядити і використовувати для павербанків», – розповів Олександр Пуделко.

Зіпсовані павербанки також стають у пригоді. Наприклад, хтось може принести такий пристрій із зіпсованим акумулятором, а хтось принесе павербанк із розбитим корпусом та непрацюючою платою управління. Із двох таких фахівці можуть скомпонувати один робочий.

Зверніть увагу, для перезаряду не підходять вздуті акумулятори, бо у разі проколу, вони моментально спалахують. Розбирати та самостійно збирати акумулятори в домашніх умовах без належних технічних знань небезпечно!

Лейтенант Збройних сил України Анатолій Кириченко розповів, як вони використовують павербанки у своїй роботі: «Ми приїжджаємо на позицію, розкладаємося і одразу починаємо працювати. Військові працюють на планшетах у спеціальних програмах. Планшети і телефони потрібно заряджати. Електроенергії в посадках та лісах немає, а вона для роботи потрібна. Є два варіанти, як можна добути електроенергію: перший – павербанки, другий – генератор. Але починати працювати з генератором довше: потрібно дістати генератор, дістати бензин чи дизель, заправити його, розмотати переноски, запустити генератор, запустити Starlink. Тому найпростіше це приїхати на позицію, включити павербанк і розкласти Starlink і ми маємо зв’язок з командуванням чи іншими підрозрідами».

Також військовий зазначив, що від потужних павербанків можна зарядити навіть тепловізор. Радіостанції та батареї також частково можна підзарядити від павербанків, якщо немає можливості запустити генератор.

«Так як зараз активна фаза війни ми дуже часто і багато пересуваємося. Ці бойові дії не схожі ні на Другу світову війну, ні на російсько-українську війну з 2014 по 2022 рік. То була позиційна війна, війська були зосереджені стаціонарно. Зараз все по-іншому, тут все швидко змінюється. Війська оперативно пересуваються по населених пунктах, де немає зв’язку та світла. Тому «павери» – це одна із необхідних речей», – зазначив Анатолій Кириченко.

Запрошуємо Вас долучитися задля допомоги ЗСУ. Збір акумуляторів проходить у штабі ГО «Черкаси Січ» за адресою: вул. Небесної Сотні 3. Також можливий самовивіз. Звертатися із запитаннями можна за телефоном 0630626241 або на телеграм @AlexxNech .

Анастасія Бут

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100