За сприяння ВООЗ World Health Organization (WHO) та Міністерство охорони здоров'я України стала можливою реалізація проекту урядів Норвегії та України у створенні 5-тьох спеціалізованих медичних автобусів для транспортування пацієнтів. Ідея таких евакуаційних медичних автобусів виникла у зв'язку з тим, що зі збільшенням кількості перевезень пацієнтів, які постраждали внаслідок військових дій, зараз є потреба у транспортуванні одночасно кількох осіб.

 312536512_8237135966358725_7785103908748181896_n

Про це повідомляє пресслужба КНП «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради».

Один автобус вже курсує теренами України. Черкаси отримали другий такий автобус. Зазначимо, що виробництво цих автобусів є новітнім та інноваційним проектом для Європи. Схожих автобусів немає в жодній із європейських країн. Тож другий з таких медичних автобусів відтепер є у Черкасах і на ньому працюватимуть наші бригади Медицини катастроф. Черкаському Центру екстренки цей спеціалізований транспорт переданий в оперативне управління від ДЗ "УНПЦ ЕМД та МК МОЗ України".

312344981_8237135356358786_6737266852745973778_n

Автобус має усе необхідне медичне устаткування, обладнаний сучасними багатофункціональними ношами, апаратами ШВЛ, кисневим забезпеченням, моніторами, інфузоматами, дефібриляторами та іншим медичним обладнанням і виробами медичного призначення. У ньому є сидячі місця для пацієнтів з легкими травмами та п’ять місць для лежачих пацієнтів у важкому стані. Загалом же автобус призначений для здійснення тривалих транспортувань на далекі відстані (й у інші країни) пацієнтів в будь-яких станах, зокрема й критичних, навіть на штучній вентиляції легень. Впевнено можемо сказати, що це міні-реанімація на колесах.

На минулому тижні за сприяння Міністерства охорони здоров’я України у м. Ряшів (Польща) пройшли Team Leader Training та Bus Handover Training, які проводились для співробітників ДЗ «УНПЦ ЕМД та МК МОЗ України», працівників ЕМД Харкова, Черкас та Львова. Це були різні навчання, які проходили паралельно. Саме на другому тренінгу наші медики й опановували навички для якісної роботи під час транспортування пацієнтів автобусом, адже це передбачає багато технічних знань в сукупності з нетехнічними.

Спеціальне навчання було ініційовано та проводилось персоналом догоспітальної клініки при лікарні Університету Осло, за підтримки уряду Норвегії та Міністерства охорони здоров’я Норвегії, EUCPT (EU Civil Protection Mechanism), ВООЗ та бригад екстреної медичної допомоги, які наразі підтримують медичну евакуацію (Humanosh, PCPM, ARTESANS ResQ). ВООЗ Польща підтримувала координацію, переклад матеріалів та переклад під час навчання.

реклама

Коментарі  

 
0 #1 ЮЗР 26.10.2022 19:53
Нафиг он тут нада? 8) Отдайте его г.Николаев или г.Запорожья где он больше нужен!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100