Одягають теплі речі, вмикають обігрівачі та дихають пліснявою — у таких умовах живуть мешканці гуртожитку по вулиці Чорновола 164/1 у Черкасах. Усе через відсутність опалення, розповіла Анна Марченко, пише Суспільне.

562b3ea7f49fbed4

Черкащанка Анна Марченко десять років проживає в гуртожитку по вулиці Чорновола, 164/1. За її словами, вперше за весь цей час через відсутність опалення на стінах помешкання почала з’являтися цвіль. Грибок виникає через конденсат, який постійно тече по підвіконню, розповіла жінка. Пані Анна з двома дітьми вимушена дихати пліснявою.

"У нас мокре все. Дитина навіть спить у себе в ліжку, торкається батареї, каже: «Мам, мокрі батареї". Це настільки холодно. В нас відсутнє опалення, відсутня гаряча вода", — пояснила Анна Марченко.

Аби не заважати одна одній, у різних кімнатах в онлайн форматі навчаються доньки. Обидві — в теплому одязі, втім, обігрівач — на двох один.

117e1510cc4e1049

"Коли встаю з ліжка, одразу одягаю халат, тому що холодно дуже. І так весь день", — розповіла мешканка Влада Випинаха.

Гуртожиток перебуває на утриманні Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти області, який знаходиться в Мокрій Калигірці на Звенигородщині. Мешканці щомісяця сплачують цьому закладу за всі послуги, розповіла Анна Марченко. Жінка теж сплатила за комунальні послуги та не розуміє, чому немає опалення.

Тепло не постачають, тому що балансоутримувач має борги та не уклав договір на постачання послуги з Черкаською ТЕЦ, пояснив заступник директора з теплопостачання та збуту підприємства Микола Кушнір.

"Договір на новий опалювальний сезон не укладено. Багатопрофільний центр за час нашої співпраці заборгував велику суму коштів, по одному боргу є рішення суду на 80 тисяч, не погашений, зараз стягнення йде примусово, другий борг на 49 тисяч на початок опалювального сезону лишився не сплачений", — пояснив Микола Кушнір.

За його словами, Багатопрофільний центр профосвіти не надав підприємству жодної інформації щодо готовності будинку до опалювального сезону. Не було з боку юридичної особи й звернення на ввімкнення опалення.

"Лист надійшов без підпису, без реєстрації, невідомо, хто його надіслав і з якою метою. Неодноразово виходили на зв’язок, наш юридичний департамент, з врегулювання цього питання, для зустрічей, для якихось гарантійних зобов’язань, терміну розстрочки заборгованості, підготовки до опалювального сезону, від юридичної особи не надходило", — прокоментував заступник директора з теплопостачання та збуту підприємства.

Директор Багатопрофільного центру профосвіти Станіслав Кошолап прокоментував ситуацію так:

"Весь рік опалювали, а тут у них не має (останній місяць) договору. Ми все подаємо, якби ми не подали, то вони нам опалення не ввімкнули б. Гарантійні листи завезли ще чотири тижні тому. Щоб було теплопостачання. То вони не зареєстрували. Послав заступника, сказав: «Бери два листи, один здаєш їм, а другий, із мокрою печаткою, нехай завірять, що ми їм, дійсно, його здавали». Це гарантійний лист про те, що ми зобов’язуємося оплатити борги, щоб вони нам ввімкнули опалення".

Разом із тим люди живуть без тепла в помешканнях.

реклама

Коментарі  

 
+1 #1 громадянин 23.11.2022 15:26
цікава кантора ця тец, дуже цікава. фактично Ватикан, держава в державі. А папа ще той папа, не говорячи про кардиналів. Пора вже давно дим пускати з труби...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100